• Новак
Професионални Машини за Компас, Leathercraft Компас Пролет Divider Caliper Издржливост Кожа Нула Компас Прецизни Погодно за Мерка(150mm)

Професионални Машини за Компас, Leathercraft Компас Пролет Divider Caliper Издржливост Кожа Нула Компас Прецизни

DEN 1454.40
Производот е достапен

Достапност

Пролетта компас може да се користи за да се подготви arcs и кругови, бисектор агли, бисектор сегменти, и да се измери димензии во работата на техник.Со пролетта заклучување на уредот, тоа е повеќе точно од обичните означување, лесен за употреба и лесно да се работи.Професионална и практична дизајн со прекрасен изглед, лесно да се носат и користат.Пролетта компасот е направен од 45# челик материјал, и двете нозе се угасне.Тоа е основната алатка која се користи за да се утврди центар позиција на дупка и оска и да се подготви паралелни линии.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката