• Новак
Агенда 2022 2022 Излет-Неделен Месечен Излет 2022 со СТП Маска,Јан.2022-Декември.2022,5.7x8.4,Календар Planners 2022 со Табови,Твин-Жица Обврзувачки Организатор (Боја : Кафена)

Агенда 2022 2022 Излет-Неделен Месечен Излет 2022 со СТП Маска,Јан.2022-Декември.2022,5.7x8.4,Календар Planners

DEN 1038.72
Производот е достапен

Достапност

[Планирање] Нашата агенда е од јануари 2022 до декември 2022. Капакот е убаво дизајниран, која е многу погодна за вашиот briefcase или училиште торба.Се користи за детални дневни планови, активности, итн.Ова може да ви помогне да се сеќавам на најважните работи.ПРЕГЛЕД : Планот за јануари 2022-декември 2022, кој 12months на месечни и неделни страници за лесно академска година планирање.МЕСЕЧЕН : Секоја месечна шири содржи преглед на месец и белешки дел.Издржливи јазичиња dividers се долготрајни и се направи пристап до информации бриз.НЕДЕЛЕН : Неделен се шири вклучуваат простор за да напишете го вашиот дневен распоред, има многу простор за детали за состаноци и да ги пратите на сите денови јасно со неделен приказ.ВКЛУЧЕНИ : Планирање Страници Флексибилни Покрие Месечните Јазичиња Брз Референтни Информации Годишен Преглед Празници Забелешка Страници Контакти Твин-жица Обврзувачки двострани Внатрешниот Џеб Празен Етикета.Одложувања и недостаток на организација се само главните фактори кои го попречуваат луѓе од успешно завршување на нивната работа.Оваа 2022 агенда е специјално дизајниран за да ви овозможи да го планирате вашиот годишни цели, додека се уште управување со секојдневните задачи.Маска материјал : СТП cover Number на листови : 200 листови/400 pages Cover големина : 145*212mm Inside големина на страница : 140*210mm Inside страница материјал : 100g густа шума paper Schedule : 2022.1-2022.12, една страница за еден ден, еден страница за два дена на weekends Features : дебела хартија, нема мастило крварење во писмена форма; месечен план, планирање однапред е поефикасно; месечна кратки црти, учењето на патување, финансиско планирање; управување со време, секојдневно се чешла и планирање; дневен план, поделени содржина е ефикасна и концизно; заклучување на Тема обврзувачки, не е лесно да се откажат страници, може да се срамнети со земја на 180°; хартија ги штити очите и да не му наштети на очите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката