• Новак
10 Ролс 1 Торба Водовод Ленти PTFE Цевка Ленти Течење - доказ Печат Ленти (Бела) Корисна Алатка

10 Ролс 1 Торба Водовод Ленти PTFE Цевка Ленти Течење - доказ Печат Ленти (Бела) Корисна Алатка

DEN 285.36
Производот е достапен

Достапност

Се користат за изолирање на водоводните цевки, под притисок мерачи, чешми, итн.Овие PTFE пломби ленти ќе не зацврстуваат или попуштат лесно.запечатување, повеќе отпорни на стареење, и издржливи.Тие може да се создаде херметички меѓу цевки и фитинзи.Направени од премиум PTFE материјал со голема запечатување способност.Description These предмети се супер, трајни и водоотпорен PTFE ленти.Тие се анти - стареењето, можат да го издржат oxidant.Одлично за запечатување водоводните цевки и пареа цевка завртка.Стандард за квалитет за домашни, комерцијални и индустриски цевки апликации.Карактеристики - Боја : Бела.- Материјал : PTFE.- Големина : Околу 5. 50 X5. 50 X2. 00cm/ 2. 16 X2. 16 X0. 79inch.- Овие PTFE пломби ленти ќе не зацврстуваат или попуштат лесно.- Тие може да се создаде херметички меѓу цевки и фитинзи.- Направени од премиум PTFE материјал со голема запечатување способност.- Се користат за изолирање на водоводните цевки, под притисок мерачи, чешми, итн.- запечатување, повеќе отпорни на стареење, и издржливи.Пакет Вклучувајќи 10 x ролни на PTFE ленти.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката