• Новак
N E W Двојно Мост Плоштадот Анти-Сина Светлина Glassesdonnauomoocchialida Computertrasparenti Vintageocchialidavista Прекумерно

N E W Двојно Мост Плоштадот Анти-Сина Светлина Glassesdonnauomoocchialida Computertrasparenti Vintageocchialidavista

DEN 612.00
Производот е достапен

Достапност

Дигитален екран ќе се емитуваат светла и штетни сина светлина, предизвикува замор на очите.Користење на Mimoeye анти-сина светлина очилата може да го намали око замор, главоболка и заматен вид.Ако ви се допаѓа, овие објективи, исто така може да се менува за да рецепт леќи во било оптички продавница.Прекумерна сина светлина изложеност ќе се забави или целосно го запре производството на мелатонин.Со цел да се избегнат негативните ефекти од доцна во ноќта сина светлина изложеност, тоа е потребно за филтрирање на сина светлина очила.Светлината продира очите на ретината.Сино светло блокирање леќи може да се намали штетата и да предизвика проблеми подоцна во животот.Овој модерен сина засенчување очилата се погодни за мали лица и големи глави.Тоа е прекрасен подарок за пријателите и семејството.Marca : Shange WFJia Origine : CN(Origine) Materialedellelenti : Acrilico Sesso : Unisex Certificazione : NONECertificazione : CEMaterialedellastruttura : ALLOYgender : womenandmen.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката