• Новак
Крило Компас Caliper, од Нерѓосувачки Челик со Висока Точност Divider Писарот Алатка за Лесно Ракување за Машини за Scribing за Кожа Одлуки

Крило Компас Caliper, од Нерѓосувачки Челик со Висока Точност Divider Писарот Алатка за Лесно Ракување за Машини

DEN 345.36
Производот е достапен

Достапност

Се користи за да се означи дијаметри и контури, мерка и да ја поделат линии, и е практична алатка за дрво и кожа за на работа.Компасот може да се користи за да се подготви кругови на тенки метални материјали или да се копа жлебови и да подготви рабови на кожа.Компасот има фиксно крило, кој е лесно да се одреди големината на завртката е да не се олабави, и на теренот совет не е лесно да се префрлат.Ротирање на завртка за да се прилагоди на потребните ширина, да го прилагодите растојанието и проред и кожа површината на 30° за да се означи линија.Изработени од нерѓосувачки челик, мазна и корозија‑отпорни, не е лесно да ' рѓа по долгорочна употреба.Функција : 1. Се користи за да се означи дијаметри и контури, мерка и да ја поделат линии, и е практична алатка за дрво и кожа за на работа.2. Изработени од нерѓосувачки челик, мазна и корозија‑отпорни, не е лесно да ' рѓа по долгорочна употреба.3. Компасот има фиксно крило, кој е лесно да се одреди големината на завртката е да не се олабави, и на теренот совет не е лесно да се префрлат.4. Ротирање на завртка за да се прилагоди на потребните ширина, да го прилагодите растојанието и проред и кожа површината на 30° за да се означи линија.5. Компасот може да се користи за да се подготви кругови на тенки метални материјали или да се копа жлебови и да подготви рабови на кожа.Како да го Користите : Со фиксно крило, тоа е лесно да се поправи на големината, завртки не се олабави, и на теренот совет не е лесно да се префрлат.Ротирање на завртка за да се прилагоди на потребните ширина, да го прилагодите растојанието и исцртување на линија на 30° помеѓу растојанието и кожа површината.Спецификација : Предмет Тип : Крило Компас Caliper Material : Нерѓосувачки steel Specification : Прибл. 0-150mm / 0-5.9 во (не е грешка во прирачник за мерење)Тип : Конус gauge Measuring Опсег : Конус gauge Purpose : се Користи кога цртање круг на челични материјали, како челик, пластика и дрво, кожа, копање бразди, и цртање граници Пакет Листа : 1 x Крило Компас Caliper.

Декларирани спецификации

Item Type:
Wing Compass Caliper
Material:
Stainless steel
Specification:
Approx. 0-150mm / 0-5.9in (there is error in manual measurement)
Type:
Cone gauge
Measuring Range:
Cone gauge
Purpose:
Used when drawing a circle of steel materials such as steel, plastic and wood, leather, digging grooves, and drawing borders
Package List:
1 x Wing Compass Caliper :

Комплементите на стоката

FAKEME Детали Четка Поставите 5 Различни Четка Големини Пластична Рачка Wet & Dry се Користи за Чистење на Моторот,Табла,Амблеми,Воланот,Внатрешни

DEN 1641.60

Одлично за мокра и сува употреба, овој мултифункција четка има за цел да се отстрани прашина, леб crumbs и д