• Новак
Shanrya Инфрацрвена Камера, Одличен Квалитет Заврши Делови за Активност

Shanrya Инфрацрвена Камера, Одличен Квалитет Заврши Делови за Активност

DEN 1377.60
Производот е достапен

Достапност

IR флеш за дневно шарени слики/видеа или ноќ црни и бели фотографии/видео записи.High definition видео (1080 P) со звук.Интервалот помеѓу акции е 1/5/10/30 секунди/минута.Камерата може да се програмира да работи во ПИР режим или одложување на владата.Долго откривање спектар, максимум 20 милиони / 66 ft.Активирањето време е 0.3 секунди, брзо континуирано снимање, никогаш не недостасува било важни фотографии.Одлична алатка за лов, патуваат, кампување, следење на домашните/диви животни.Лесен за употреба и инсталирање.Поддршка на Микро мемориска картичка (64 GB максимум) / USB / за AV излез (мемориската картичка не се вклучени).Состојба : 100% сосема new Item тип : Инфрацрвен Camera Material : ABSColor : Како слика shown Size : Прибл. 135x90x76mm/5.3x3.5x3in Weight : Прибл. 546g Model : HC-810 MType : инфрацрвена светлина camera Image сензор : 16 MPCOMSMemory : Максимум мемориската картичка е 32 GB (не се вклучени)Леќа : F = 3.1; FOV = 120 degrees Display : 2.4 инчен TFTMode : камера/видео/камера и видео/време застаруваат photography PIR откривање спектар : 120 degrees Night viewingdistance : околу 65 нозе / 20 meters Passive инфраред растојание : 65ft / 20m Trigger брзина : 0.3 seconds PIR интервал : 1/5/10/30 секунди/минута (стандардно е 1 секунда)резолуција на Слика : 16 MP / 12 MP / 8 MPFrequency опсег : 2 G GSM 850/900/1800/1900 MHz Video резолуција : 1080 P / 720 P / VGAFile формат : JPEG / AVIDate и време отпечаток : Yes Moon фаза печат : yes Built-во батеријата : 8x AA сува батерија (не се вклучени) ISO изложеност : Автоматски/100/200/400 Standby струја : 0.1 m AStandby време : околу 6 months Horizontal резолуција : 560 (TVL)Минимум осветлување : 0.001 (Lx)Леќа : за 3.6 (mm)Работна температура : -30~+70 (℃)Водоотпорен одделение : IP65 Language : En / COM / DE / ES / MK / DK / NL / PL / PT / SE / IT / FI.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката