• Новак
Shanrya Прилагодливи Отворот на Објективот Модул, 1.5-29 Мм Леќа Отворот Модул Долг Живот за Фотографи за Камерата Делови за Портрет Фотографија за Фотографски Делови

Shanrya Прилагодливи Отворот на Објективот Модул, 1.5-29 Мм Леќа Отворот Модул Долг Живот за Фотографи за Камерата

DEN 1020.00
Производот е достапен

Достапност

Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Целосна рачна контрола, прирачник за прилагодување на скала фокус, отворот приоритет, неограничен број на фокус.Леќа адаптер прстен, и големи и мали пристаништа се M42 пристаништа.Отворот дијаметар опсег : 1.5‑29mm/0.1‑во 1.1.M42 прилагодливи отворот се користи за да ја прилагодите светлината што доаѓа од објективот на камерата.Направен од висок квалитет на метални материјали, сигурен перформанси, цврсти, трајни и долг животен век.Функција : 1. M42 прилагодливи отворот се користи за да ја прилагодите светлината што доаѓа од објективот на камерата.2. Направен од висок квалитет на метални материјали, сигурен перформанси, цврсти, трајни и долг животен век.3. Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.4. Целосна рачна контрола, прирачник за прилагодување на скала фокус, отворот приоритет, неограничен број на фокус.5. Леќа адаптер прстен, и големи и мали пристаништа се M42 пристаништа.Отворот дијаметар опсег : 1.5‑29mm/0.1‑во 1.1.Спецификација : Предмет Тип : Објектив Адаптер Ring Material : Metal Color : Black Weight : Прибл.44g/1.6 oz Interface : M42 да M42 1.5-29mm/0.1-1.1 in Minimum Отвор со Дијаметар : Прибл. 1.5 mm/0.1 in Maximum Отвор со Дијаметар : Прибл. 29mm/1.1 во Пакет Листа : 1 x Леќа Адаптер Прстен.

Декларирани спецификации

Item Type:
Lens Adapter Ring
Material:
Metal
Color:
Black
Weight:
Approx.44g/1.6oz
Interface:
M42 to M42 1.5-29mm/0.1-1.1in
Minimum Aperture Diameter:
Approx. 1.5mm/0.1in
Maximum Aperture Diameter:
Approx. 29mm/1.1in
Package List:
1 x Lens Adapter Ring :

Комплементите на стоката