• Новак
Shijian 47 Нога Тежина Бар Barbell Тренингот Бар со Тешко Хром Ракави (1500LBS Оценет, Sliver) Професија Навивам Навивам Barbell во Сребрена Челик

Shijian 47 Нога Тежина Бар Barbell Тренингот Бар со Тешко Хром Ракави (1500LBS Оценет, Sliver) Професија Навивам

DEN 1401.12
Производот е достапен

Достапност

Вкупна должина : 47 инчи / 1.2 m; Тежина : 6.3 kg / 14lbs; Капацитет : 200kg / 440lbs. 【.РАЗНОВРСНА, Целни вашиот горниот и долниот дел од телото со вршење на клупата на копчињата, deadlifts, squats, lunges, надземни притиска и повеќе со овој barbell, додавајќи отпорност на вашиот тренингот рутина помага да се изгради маса со забрзување на вашиот губење на тежината напори.Задржи Тежината Бар Организираат На barbell knurl седи во право во средината на спектар и обезбедува доволно зафат без да биде остар или болно.На Олимписките barbell е идеален за повеќе напредни тегови, совршен дигање бар за дома или салата употреба.Безбедност - Слободен пролет јаки имаат микро жлебови кои се осигура вашата плочи остане во место.Ова не само што ја зголемува безбедноста на вашите вежби, но, исто така, обезбедува удобен и постојано чувство за време на множества.Ова е особено важно за клупата притиснете, клеча, мртов , лифт, веслање и хип удар.КОМПАТИБИЛЕН СО СТАНДАРДНА ГОЛЕМИНА ПЛОЧИ : Дизајнирани за да бидат компатибилни со 1 инчен стандард тежина плочи без уривање; Ова bicep навивам barbell ефикасно ги штити тежина плочи со спин заклучување јаки за ефикасна тренингот.Вкупна должина : 47 инчи / 1.2 m; Внатрешните Димензии : 80см / 32 "; Внатрешен Дијаметар : 2.5 cm; Тежина : 6.3 kg / 14lbs; Капацитет : 200kg / 440lbs.Поле на примена : клеча, клупа притиснете, хип удар, deadlift, , мртов-лифт и датотека.Лице Опсегот : Идеални за почетници и помладите спортист.Barbell Бар нема лежишта.Двата краја на надворешниот дијаметар мерка 5cm.Сребрена боја.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката