• Новак
BICYACO LED Светла за Магла со Дење Работи Светлина светилки drl Ореол Собранието Полнење Компатибилен со 2017 2018 Chevy Silverado 1500 Браник Магла Светилка Замена (Црна)

BICYACO LED Светла за Магла со Дење Работи Светлина светилки drl Ореол Собранието Полнење Компатибилен со

DEN 2616.00
Производот е достапен

Достапност

Со BICYACO возило светла, ќе биде побезбедно за darness кога возите.Водоотпорен го оценувате IP67 обезбедува сите временски услови стабилност додавање светла за магла издржливост.Сертификација : ТОЧКА. 【Одлична Дисипација на Топлина Систем】 Умре-фрлија алуминиумски легури домување на овие светла за магла за Chevy Silverado 1500 може ефикасно прахосвам топлина и задржи кул проширување на светилка животниот век на повеќе од 50,000 часот.BICYACO е бренд кој се специјализира во производство на високо-квалитетни возило светла.Ореол Напон : 12 V DC.Светлата преку овој КОМПЈУТЕР објектив ќе биде посветла што вашиот поглед е јасно.Едноставен за инсталација, без комплексен процес.【200% Посветла Од Халоген Сијалица】 Овие BICYACO надгради светла за магла се многу посветла од халоген светла.Премиум Квалитет ТОЧКА Approved IP67 Waterproof LED Chips Die фрлија Алуминиумски Легури Домување.ТОЧКА Одобрени.Ние сме секогаш тука да ви понуди помош.Топлина Мијалник Материјал : Умре-фрлија Алуминиум.Врз основа на квалитетот, ние секогаш ги извршуваат иновација и обезбедување на услуга за клиентите.Агол може да се прилагоди на потребата за најдобар поглед ви даваат одлично возачко искуство.Надворешниот Леќа Материјал : PC.Надворешниот Леќа Боја : Јасно. 【ТОЧКА Одобрени】 На ДОТ-во согласност светла за магла се гарантира вашиот светлата се согласни во сад на министерството за Транспорт за употреба во САД & Канада за да се обезбеди безбедноста на другите.Вашето возило, ќе има нов изглед и надгради функција.Спречување на влага од запишување.Домување Боја : Црна/ Сребрена.Способноста на анти-ладно и анти-шок во оваа магла светилка е посилен поради поликарбонат материјал. Оваа houising на led светла за магла комплет се состои од умре-фрлија алуминиум, што го прави топлина дисипација ефикасна.После тоа, вашето возило, ќе има нов изглед и надгради функција на магла светлина.Лумен : 2000lm за секој и 4000lm за еден Пар.Умре-фрлија Алуминиумски Легури Домување.Рефлектор Боја : Црна/ Сребрена.BICYACO магла светлина Што го заслужуваат да го имаат. 【Одлична Услуга】 BICYACO дава на 30-ден се врати и една година гаранција за нашите клиенти.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката