• Новак
44M60-04-1-06N,се Префрлат Ротари SP6T 6 Flatted Вратило Лемење Повлечи 5A 115VAC 28VDC (1 Предмети)

44M60-04-1-06N,се Префрлат Ротари SP6T 6 Flatted Вратило Лемење Повлечи 5A 115VAC 28VDC (1 Предмети)

DEN 3685.68
Производот е достапен

Достапност

EU Ro HS : во Согласност ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен Actuator Стил : Flatted Вратило Пол Фрли Конфигурација : SP6 T Аголот на фрлање (°) : 60 Број на Позиции : 6 Столбови на Палубата : 1 Број на Палуби : 4 Максимална Тековната Оценка (A) : [email protected] VAC Dielectric Сила : 1000 VAC Минимум Изолација Отпор (MOhm) : Максимум 1000 Контакт Отпор (m Ohm) : 50 Електрични Живот (Циклуси) : 25000 Механички Живот (Циклуси) : 100000 Максимум Оперативни вртежен момент (Н. м) : 0.812 Actuator Дијаметар (mm) : 6.35 Actuator Должина (mm) : 11.1 Контакт Стил : Не-Shorting Запре Стил : Континуирано Печат : Нема Монтажа : Панел Планината Престанок Стил : Лемење Повлечи Број на Терминали : 6 База Материјал : Месинг|Меламнин Тело Ориентација : Директно Тема Должина (mm) : 11.1 Тело Должина (mm) : 29.51 Тело Длабочина (mm) : 29.51 Производ Тежина (g) : 69 Производ Должина (mm) : 29.51 Производ Длабочина (mm) : 31.07 Производ Висина (mm) : 74.6.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката