• Новак
Radha Убавина Grapeseed Масло - Природни Превозникот Масло (16 мл.) со Пумпа за нега на кожата, Ароматерапијата, и Масажа. Навлажнувачки Витамин Е Храна Богата Третман за Сув?

Radha Убавина Grapeseed Масло - Природни Превозникот Масло (16 мл.) со Пумпа за нега на кожата, Ароматерапијата,

DEN 358.80
Производот е достапен

Достапност

Превозникот масла може да се користи на кожата сама, а етерични масла мора да биде разреден со носител на нафта или друг лосион за нега на кожата или путер.Безбедна за сите кожата и косата видови. 3% разредување : 15-18 капки етерично масло во секој унца на превозникот масло. Тоа им помага да придавам влогови и негуваат кожата, косата и скалпот.Кога се обидува нови етерични масла на кожата, тест на растворот во patch тест со ставање на пара-големина износ во близина на лактите и проверка за иритација, гори, или осип по 24-48 часа. 1% разредување : 5-6 капки етерично масло во секој унца на превозникот масло.Argan масло може да помогне во борбата против сува кожа и јадеж, flaking scalps.Без Вештачки Багрила.ПАКУВАНА ВО САД : Поглед за нашата убава кобалт сина шише за да се обезбеди што се добива автентичен Radha Убавина производ.Глутен Слободни.Без Синтетички Мириси.Користете стакло dropper или lash четка за кожата, косата и ноктите (здрава кутикулите се важни премногу). 2% разредување : 10-12 капки етерично масло во секој унца на превозникот масло.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката