• Новак
Сино Светло Блокирање на Очила за Жени Мажи Ретро Плоштадот Јасно Леќа Рамка Компјутерски Очила

Сино Светло Блокирање на Очила за Жени Мажи Ретро Плоштадот Јасно Леќа Рамка Компјутерски Очила

DEN 408.00
Производот е достапен

Достапност

Не Поларизирана.UV изложеност ќе се забрза процесот на стареење на окото, што резултира во староста, кога катаракта.не само што го одржува висока светлина, но исто така се филтрира досадни сјајот за подобра работа/студија/забава.Поликарбонат рамка.Заштитете го Вашиот Eyes Digital екрани ослободување форма на невидливи сина светлина.УВ Protection You може да се добие болни горат на предниот дел на окото од што се одраз на УВ зраци и сончева светлина.Подобрување на Sleeping People кои ги користат нивните уреди пред спиење се потешко време да заспијам и престојуваат спие.Во исто време, PC леќи се побезбедни од стакло леќи.Овие очила можат ефикасно да ги блокира штетните сина светлина, која може да доведе до дигитално око замор и замор на очите.Сите наши производи се предмет на автентикација со авторитетен институти.HEV-Апсорбира ТЕХНОЛОГИЈА : L'belle сина светлина филтер очила леќа се направена од HEV-апсорбира технологија и заштита од радијација мембрана, Анти-рефлективен мембрана, Нано водоотпорен мембрана.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката