• Новак
3 Пакет G9 LED Пченка Светилки 10W 900Lm (100W T4 Халоген Замена) SMD5730 3000K Мека Топло Бела Не Dimmable GU9 Bi Pin на База 120V за LED Лустерот Pendant Ѕид Таванот и Подот Светилки

3 Пакет G9 LED Пченка Светилки 10W 900Lm (100W T4 Халоген Замена) SMD5730 3000K Мека Топло Бела Не Dimmable GU9

DEN 311.76
Производот е достапен

Достапност

25 X должина 68 MM (0.Осветлување Боја : Топло бела 3000 K.Локалните складишта во сад за брзо испорака.Димензии : Дијаметар 18. 【Заштеда на енергија】Најновата технологија 75 на SMD5730 LED како осветлување извор, ниска потрошувачка на енергија 10 W обезбедува 900 lumens супер висока осветленост и не треперење осветлување, CRI 80+ прави сигурни на објекти под осветлување се чини дека со вистински бои.Осветлување Извор : 75 X SMD5730 LED.Станбен и деловен LED осветлување решенија за различни локации.Dimmable Yes/ No : Не dimmable, не е дозволено да се користи со било dimmer switch. 【Мали G9 Bi-pin Светилки】димензии на една сијалица е дијаметар 18.Материјал : Керамика светилка тело, транспарентни пламен retardant пластична светилка сенка.Овие G9 светилки не се dimmable, не е дозволено да работат со било dimmer.Нашите G9 LED светилки може да го замени традиционалниот 100 W халоген светилки совршено.【c ETL Наведени Светилки】Висока температура отпор керамички како главен материјал на светилка јадро, отпорни на оган транспарентен PC пластика, како материјал на светилка сенка, нема да доведе или жива, без УВ или IR зрачење.68 Инчен), е подолг од традиционалните халоген светилки чија димензија е 12.5 W, поголеми од SMD2835 која е само 0.Забрана да се користи во целосно ограден светилки или печки.Зрак Агол : 360° осветлување агол.Max моќ оптоварување на секој SMD5730 LED чип е 0. 【Пошироката Апликации】Совршен G9 мини LED светилки се користи за LED ѕид светла, LED лустерот таванот светла, LED биро светилки.Материјал : Керамика светилка тело, транспарентни пламен retardant пластична светилка shade Lamp Грло : Стандард G9/ GU9 светилка holder Dimension : Дијаметар 18.Напон : AC100~265 V, 50 Hz/60 Hz, не е дозволено да работат под 12 V/24 V низок напон.Квалитетот на нашите LED светилки се c ETL наведени во Америка и Канада. 【Подолг Живот】LED компоненти на нашите G9 светилки се SMD5730 LED. во Комбинација со висока температура отпор керамички светилка тело, животниот век на нашата G9 LED светилки е 50000 часа со грижи слободен гаранција услуга.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката