• Новак
LUOYE GSM Алармот,Повеќејазични Home Security Вратата и Прозорецот Аларм Систем за Поддршка на Автоматско Бирање Стручни 360 ° Инфраред Сензор Systemfor Домови, Фабрики Училиште

LUOYE GSM Алармот,Повеќејазични Home Security Вратата и Прозорецот Аларм Систем за Поддршка на Автоматско Бирање

DEN 1449.60
Производот е достапен

Достапност

Мулти-лице за известување, да не се пропушти 6 групи на пред-наместете аларм повици на алармот, 2 групи на пред-наместете аларм за кратки пораки, мулти-лице за известување, добра.Принцип : Кога инфраред се чувствува, тој автоматски ќе се пренесува безжични сигнали на домаќинот и домаќинот ќе веднаш да упатите повик или да испратите текстуална порака до корисникот.Автоматско анти-кражба на време.Интелигентни функции : Темпиран вооружување и разоружување, еден-клик решение за вашите грижи.Безжичен (анти-pet) ПИР детектор на анти-миленичиња : Тоа може да се спречи лажни аларми предизвикани од домашни миленици под 25 KG.Секојдневно далечински управувач : Еден-клик им помогне на копче Кога некој аларм се случува, притиснете СОС за итна помош, домаќин веднаш твитови на сцена, и бирање на телефонски број за да испратите порака за да ве извести корисникот.Одбрана Зона за Поддршка : Во врска аларм е повеќе безбеден, и мулти-функција може да биде продолжена до 100 групи на безжични одбрана зони, која може да се научи 100 детектори, може да се заштити 100 области, и да ги задоволи различните еколошки потреби.Повеќе далечински контроли, сè што е под ваша контрола на телефон / SMS / APP operation Working напон : 110 ~ 230 VACWorking температура : 10 C ~ 60 CWorking влажност : ≤95%Режимот на моќ : ≤80u AAlarm звук : ≥110d BWireless фреквенција : 433 MHZWireless примање растојание : 200 ~ 300 метри (отвори)Максималниот број на пристап : 4 (жичен додатоци) 32 (безжична опрема) 99 (одбрана зона име)Комуникациски метод : GSMRelay диск : НЕ / NCProbe внесување : wired / wireless Scope на примена : станбени простории, згради, магацини, домови, гаражи, shops Alarm режим : GSM alarm Number на конфигурираат безжични уреди : 99 (еез)Амбиентална температура : -10 + 60 (℃)Димензии : 255 * 175 * 100 (мм)Тежина : 1.Гласна Итни Аларм и Лесно да се Добие Помош : Деца и постари лица во домот во итни случаи, притиснете го копчето за итни аларм копчето на далечинскиот контролер, што ќе предизвика сите аларми и испрати итни повици и пораки на други семејства, така што тие може да добиете помош во времето.Функција : вграден-во вика функција не бара жици, е поубаво, може да се следи сцена од далечина, а исто така може да ги одврати нелегално натрапниците.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката