• Новак
Топлина Отпорни Рерна Mitts Памук Печатени Рерна Mitts Виси Рерна Ракавици Практични Кујнски Прибор за Готвење Печење СКАРА Портокал

Топлина Отпорни Рерна Mitts Памук Печатени Рерна Mitts Виси Рерна Ракавици Практични Кујнски Прибор за Готвење

DEN 2244.00
Производот е достапен

Достапност

Материјал : Направен од квалитетот памук, материјали, со долгорочна сигурност и издржливост.Големина : големината на овие рерна mitts е ca. 10.04x6.1 инчен/25.5x15.5 cm(Lx W).Топлина Отпорни : Заштитат рацете од топла садови и врела вода, ова рерна ракавица се флексибилни, дише со задебелена лагер quilted памук обвивка.Лесно да се грижи : Погодни за машина за перење и миење на рацете.Доаѓаат со практични виси јамка, па тоа е лесно за чување и висат нив кога не се користи, освен соба и да се направи кујна почиста.Совршен подароци : Овие рерна mitts се одличен подарок за пекарите, готвачи и други хоби готвење, така што тие може да се заштитат додека готвење.Размисли за тоа, кога некој пријател или колега движи во нов дом, ставање на еден пар на топлинско-изолациски рерна ракавици и готвење оброк со него, не само што ја изразува алал да му е, но, исто така, промовира меѓусебните односи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката