• Новак
DCLINA 10X50 Двоглед LLL Ноќ Визија Водоотпорен Супер-Мулти Слој Bak4 Призма Оптика Висока Моќност Телескоп за

DCLINA 10X50 Двоглед LLL Ноќ Визија Водоотпорен Супер-Мулти Слој Bak4 Призма Оптика Висока Моќност Телескоп за

DEN 1852.80
Производот е достапен

Достапност

*Висока 8x/10x зголемување ви овозможува да имате поблиску детален приказ на објекти од интерес на просечните растојанија. *Висока дефиниција, ниска дисперзија ЕД леќи. *Телескоп HD слика, висока светлина/добар призмата/добар слој Леќа дијаметар и материјали, злато зголемување, призмата материјал/процесот, слој процес. *Ниска дисперзија ЕД леќа ги хроматските аберации слики без пурпурна fringing, виолетова fringing ќе се случи по обична чаша е refracted; ЕД леќа е подобро за коригирање хроматска аберација. *Точно 50-калибар светлина-влез нога слика е посветла, и секоја оптимизација ефект е и трошок се зема предвид и пробив во техничка праг; голема цел леќа има пошироко видно поле и светлината-влез износ е посветла.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката