• Новак
DTECH 1x2 HDMI Splitter 4K 60HZ YUV 420 1080p со HDCP EDID 3D LED Индикатор 1 in 2 Out за ТВ Следење Споделување на Екран Сигнал

DTECH 1x2 HDMI Splitter 4K 60HZ YUV 420 1080p со HDCP EDID 3D LED Индикатор 1 in 2 Out за ТВ Следење Споделување

DEN 789.12
Производот е достапен

Достапност

1 in 2 out 4 K HDMI splitter со адаптер дупликати сигнал и дистрибуира тоа во 2 монитори за да се прикаже иста слика на 2 екрани.Тенок HDMI duplicator поддржува до 4 [email protected] YUV 4 : 2 : 0, 4 [email protected] YUV 4 : 4 : 4, 3 D и 36 малку длабоко боја видео; LPCM 7.1, Dolby True HD, Dolby digital Plus, и DTS-HD Master audio. 2 порт Ултра HD видео дистрибуција кутија со EDID DIP прекинувач е компатибилен со прикажува со разни решенија, им овозможува на сите уреди за да се прикаже сликата во иста резолуција тие го поддржуваат.LED индикатори укажуваат на статусот на моќ и поврзани уреди; ; Идеален напојува HDMI кутија за проектор, UHD ТВ, PS4 Pro gaming, Xbox, DVD, КОМПЈУТЕР, систем за домашно кино споделување сигнал,итн.Мали метал случај дизајн го прават овој напојува HDMI splitter е лесно да се скрие зад на ТВ; ако истовремено далечинско гледање 4 K 60hz Видео е потребно, DTECH Тенок Оптички Влакна HDMI кабли (опсег од 15ft да 328ft) се препорачува.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката