• Новак
3/16 х 2-3/4 TorqueMaster Сина Ruspert Ѕвезда Вози Рамна Глава Ѕидани Завртки, Околу 100 Парчиња, Конкретни Завртки, ' Рѓа Отпор, Рамна Заврши Инсталацијата за Внатрешни работи & Над

3/16 х 2-3/4 TorqueMaster Сина Ruspert Ѕвезда Вози Рамна Глава Ѕидани Завртки, Околу 100 Парчиња, Конкретни Завртки,

DEN 944.88
Производот е достапен

Достапност

Да се ИЗБЕГНЕ КАМЕРИ-НАДВОР : star-вози дизајн зголемува вртежен момент & намалува кам-излез, ја штити fastener & малку.РАМНА ГЛАВА : Кој countersinking nibs, овие ѕидани завртки има флеш инсталација во граѓа, кои се одлични за внатрешни работи или надворешноста употреба.SERRATED ТЕМИ : Serrated теми се сече на ѕидовите на пред-drilled дупка за лесна инсталација и силна одржи во секое време.СИНА RUSPERT СЛОЈ : Погоден за надворешно и третираат граѓа апликации, сина ruspert слој обезбедува супериорни ' рѓа отпор.ВОЗАЧОТ & ВЕЖБА МАЛКУ се ВКЛУЧЕНИ : соодветна возачот малку и карбид-падна ѕидот вежба малку се вклучени во секоја кутија на Torque Master завртки.Torque Master ѕидани завртки се дизајнирани со тешки-должност ѕидани anchoring апликации во умот.Произведени со појачани легиран челик за максимална сила и обложени со Сина Ruspert слој за супериорен ' рѓа отпор Torque Master ѕидани завртки се погодни за двете ентериер и екстериер, како и за употреба во ACQ, третираат граѓа.Ѕвездата вози елиминира кам-надвор, додека serrated теми помогне да се намали во текот на пред-drilled дупка за упориште.Соодветни возачот и вежба малку се вклучени во секоја кутија на Torque Master завртки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката