• Новак
24Pcs Боја Пенкала - 12Pcs Бели + 12Pcs Виолетова Боја Пенкала на база на Масло Водоотпорен Лавра Марк Пен Поставите Пишување на Карпи Метал Дрво, Стакло, Камен

24Pcs Боја Пенкала - 12Pcs Бели + 12Pcs Виолетова Боја Пенкала на база на Масло Водоотпорен Лавра Марк Пен Поставите

DEN 763.20
Производот е достапен

Достапност

Боја Пенкала се погодни за разни материјали површината како што се стакло, метал, пластика, керамика, градежништвото, автомобилската, дрво, кожа, хартија, гума итн.На nib се направени од pvc материјал со универзално мастило, која е лесно да се напише и издржливи.Водоотпорен боја мастило поседуваат светла боја, не е лесно да се раствораат или исчезнат со силна лепливоста, можат да го издржат висока температура на 80℃.Боја на мастило, светла боја, лесно да се напише и издржливи, и на средна збор масло линија ширина е 3.0 mm, а тоа е водоотпорен, не е лесно да се раствораат и згаснат, боја на пен капа е исто како да пишувате во боја.Пенкало покрие имаат силна запечатување и трае долго време, бојата на пен поклопецот е исто како да пишувате во боја.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Боја Pen Color : Бела и Purple Material : Алуминиумска Цевка + Fiber Diameter : Прибл. 1.5 cm/0.6 in Size : Прибл. 14.3 cm/5.6 во Должина(Прирачник за Мерење, Мала Грешка е Можно)Рок на Важност : 5 Years Quantity : Кутија на Бело, Поле од Виолетови, 12pcs Секој Box Application : Применливи за стакло, метал, пластика, керамика, градење, автомобилот, дрво, кожа, хартија, гума и други материјали за површината.Употреба : 1.Кога го користите нов пен, се тресат пенкало телото нагоре и надолу неколку пати да се направи мастило во пен цевка меша еднакво.2.Држете пенкало фотографирате, притиснете го копчето на врвот со вашата рака за неколку секунди и потоа нека одат за ослободување на воздухот во внатрешноста на пен.3.Притиснете го врвот надолу неколку пати додека мастило oozes надвор.4. Потоа можете да ја користите.Пакет Листата : 12 x Белата Боја Pen12 x Виолетова Боја Pen Note : По употреба, ве молиме затворете пенкало капак цврсто и ставете ја хоризонтално во кул и вентилирани место.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката