• Новак
Zgs78hh XH-W1401 DC 12V Термостат Интелигентна Контрола на Температурата Систем,Дигитални Со NTC Сензор W1401 Led Дисплеј

Zgs78hh XH-W1401 DC 12V Термостат Интелигентна Контрола на Температурата Систем,Дигитални Со NTC Сензор W1401 Led

DEN 359.76
Производот е достапен

Достапност

✿Три екранот windows (srart, Во Тек, Стоп)+ излез статус индикатор на располагање. ✿Автоматско греење или ладење според температурата. ✿Увезени high-speed микроконтролерски и точни интелигентна контрола. ✿По поставување на температурата, реле може автоматски да се утврди греење режим и ладење на владата. ✿Широк поставување и тестирање опсег : -9~99°.Спецификација : Предмет : Дигитални Thermostat Status : Бренд New Setting И Тестирање Опсег -9~99°Контрола на Точноста : 1 °Температура Мерење на Точноста : 1°Освежете го Оценувате : 0.5 s Input Моќ : Dc9-15v Environmental Барања : -10~60°, Влажност Од 20%~85%Излез : Реле Текст, Капацитет 220v 10a/12v 10a Measuring Текст : Ntc (3950-10k 1%) Водоотпорен Sensor Size : Околу 78 X 51mm/3.07x2in Start Светлина : Red Stop Светлина : Green Package Вклучува : 1 x Дигитален Термостат Сензор Modulenote : се Должи на проблеми на осветлување ефекти и снимање агли, ќе има одредени tolerances во производ, ве молиме да се разбере.Ве молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник measurment.

Декларирани спецификации

Item:
Digital Thermostat
Status:
Brand New
Setting And Testing Range -9~99° :
Control Accuracy:
1 °
Temperature Measurement Accuracy:
Refresh Rate:
0.5s
Input Power:
Dc9-15v
Environmental Requirements:
-10~60°, Humidity 20%~85%
Output:
Relay Input, Capacity 220v 10a/12v 10a
Measuring Input:
Ntc (3950-10k 1%) Waterproof Sensor
Size:
About 78 X 51mm/3.07x2in
Start Light:
Red
Stop Light:
Green
Package Includes:
1 x Digital Thermostat Sensor Module
note:
Due to the problems of lighting effects and shooting angles, there will be certain tolerances in the product, please understand.
Please allow 0-1cm error due to the manual measurment. :

Комплементите на стоката