• Новак
Hozee Близина Прекинувачи, Сензори, Стабилни Перформанси NPN NC Близина Прекинувач за Светло 2 Жица 4mm за Откривање на

Hozee Близина Прекинувачи, Сензори, Стабилни Перформанси NPN NC Близина Прекинувач за Светло 2 Жица 4mm за Откривање

DEN 2112.00
Производот е достапен

Достапност

Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Ова е нормално близина switch сензор со 4mm откривање на далечина.Висока чувствителност, брз одговор, стабилни перформанси.Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и не-контакт префрлување.Не-контактирајте со откривање се избегнува сензор и целниот објект од штети.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката