• Новак
Интернет Кабел, Мрежен Кабел Cat5e со Заклучување за Дома за Статистика за Компјутер

Интернет Кабел, Мрежен Кабел Cat5e со Заклучување за Дома за Статистика за Компјутер

DEN 333.36
Производот е достапен

Достапност

[Стабилни Перформанси] интернет кабел е да се носат отпорни и со стабилни перформанси, па може да се користат со доверба. [Широко Примена] Етернет кабел е широко се користат во многу ситуации, како што е мрежна комуникација, дом, канцеларија, итн. [Брзина на пренос] преносот На податоци брзина е 100mbps, која може да се сретнат разни потреби. [Издржлив Материјал] пренос диригент е направен од кислород слободни бакар, кој е безбедно, трајни и има долг животен век. [Lock Дизајн] Со специјални заклучување дизајн, мрежен кабел не може да се извади во заклучена состојба, и може да се отвораат со клуч, ефикасно спречување на мрежата исклучувањето предизвикана од ненадеен пад.Функција : 1. [Lock Дизајн] Со специјални заклучување дизајн, мрежен кабел не може да се извади во заклучена состојба, и може да се отвораат со клуч, ефикасно спречување на мрежата исклучувањето предизвикана од ненадеен пад.2. [Брзина на пренос] преносот На податоци брзина е 100mbps, која може да се сретнат разни потреби.3. [Издржлив Материјал] пренос диригент е направен од кислород слободни бакар, кој е безбедно, трајни и има долг животен век.4. [Стабилни Перформанси] интернет кабел е да се носат отпорни и со стабилни перформанси, па може да се користат со доверба.5. [Широко Примена] Етернет кабел е широко се користат во многу ситуации, како што е мрежна комуникација, дом, канцеларија, итн.Како да го Користите : Едноставно вклучете го и користете it Specification : Предмет Тип : Cat5e Интернет Cable Model : TFS1020-2 LMaterial : Кислород слободни бакар, PVCApplication : Индустриски robot Transmission го Оценувате : 100 Mpbs Transmission пропусниот Опсег : 100 Mhz Twisted Жица Метод : Извртени pair Length : Прибл. 2m / 6.6 ft Interface : RJ-45 Пакет Листа : 1 x Cat5e Интернет Кабел.

Декларирани спецификации

Item Type:
Cat5e Internet Cable
Model:
TFS1020-2L
Material:
Oxygen free copper, PVC
Application:
Industrial robot
Transmission Rate:
100Mpbs
Transmission Bandwidth:
100Mhz
Twisted Wire Method:
Twisted pair
Length:
Approx. 2m / 6.6ft
Interface:
RJ-45
Package List:
1 x Cat5e Internet Cable :

Комплементите на стоката