• Новак
SUPERFINDINGS За 823 КОМПЈУТЕРИ DIY Earring Наоди Колекции 5 Видови на Алатки за Изработка на Накит и Поправка со Earring Куки, Силикони Уво Ореви, Хартија Дисплеј Картичка, од не ' Рѓ

SUPERFINDINGS За 823 КОМПЈУТЕРИ DIY Earring Наоди Колекции 5 Видови на Алатки за Изработка на Накит и Поправка

DEN 230.16
Производот е достапен

Достапност

Earring правење на резерви : додатокот сет за DIY обетки вклучува 20pcs хартија earring екранот картичка, 200pcs силикони уво ореви, 400pcs 304 од не ' рѓосувачки челик скок прстени, 200pcs месинг earring куки, 1pc нерѓосувачки железо beading пинцети, 1pc пластични мушка контејнери и 1pc колона пластични мушка контејнери.Целосна earring додатоци се доволно за да се задоволат вашите потреби за правење деликатна pendant обетки.Материјал : уво кука е направен од метал, кој може да се заштити вашите уши од алергии.Задниот дел на увото се прави на транспарентен силиконска смола, мек материјал можат да се прилагодат на различни earring студ, големината е погоден за повеќето обетки.Оваа earring одлуки комплет содржи добар број на делови за earring изработка и поправка.На earring куки за накит одлуки се идеални за правење на сите видови на убава капка обетки, како и за поправка на вашиот омилен обетки или други накит.Идеални за складирање : Секој објект е спакуван во мала кутија за да се избегне измешани заедно, Независно пакување за лесен за складирање и за носење,тоа може да ви помогне во работата лесно.Earring материјали за изработка на накит : На DIY earring содржи материјали earring пост и грбот за earring одлуки, кои можат да се применат за да се направи на сите видови на студ earring.Specifications Material : metal Color : мешани color Quantity : 1set Paper Earring Екранот Картичка : за 67x50mm, 20pcs Silicone Уво Ореви : за 11x7mm, Дупка : 0.8 mm, 200pcs304 Нерѓосувачки Челик Скок Прстени : околу 21 Колосек, 4x0.7mm; Внатрешен Дијаметар : 2.6 мм, 400pcs Brass Earring Куки : за 19mm, Дупка : 1.5 mm; Pin : 0.7 мм, 200pcs Stainless Железо Beading Пинцети : за 125x9x2mm, 1pc Plastic Мушка Контејнери : за 6x3.4cm, 1pc Column Пластични Мушка Контејнери : за 39x22mm, 1pc.Може да се користи за накит производство, како ѓердан хривнија производство; исто така погоден за beadwork или било која друга DIY занаети ви се допаѓа.Note The слика прикажана е за повикување само, ве молиме обратете се до вистинската големина ќе се примени.Сликата на екранот може да стане поголем.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката