• Новак
LAJS Близина Сензори, Стабилни Перформанси, Висока Чувствителност 2 Жица NPN NC Близина Switch Сензор Брз Одговор за Откривање на

LAJS Близина Сензори, Стабилни Перформанси, Висока Чувствителност 2 Жица NPN NC Близина Switch Сензор Брз Одговор

DEN 374.40
Производот е достапен

Достапност

Ова е нормално близина switch сензор со 4mm откривање на далечина.Не-контактирајте со откривање се избегнува сензор и целниот објект од штети.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и не-контакт префрлување.Висока чувствителност, брз одговор, стабилни перформанси.Ова е нормално близина switch сензор со 4mm откривање на далечина.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и не-контакт префрлување.Висока чувствителност, брз одговор, стабилни перформанси.Не-контактирајте со откривање се избегнува сензор и целниот објект од штети.

Декларирани спецификации

Model:
LJ12A3-4-Z/DX
Detection distance:
4mm±10%
Setting distance:
0-3.6mm
Delay distance:
Detection object:
Magnetic metal(The detection distance decreases when it is non-magnetic metal)
Standard detection object:
Iron 15*15*1mm
Response frequency:
0.5kHz
Supply voltage:
DC12-24V (6-36V) impulse (P-P) below 10%
Withstand voltage:
AC1000V 50/60Hz 1min
Current consumption:
N.P type
Control output:
N.P type
Loop protection:
N.P.D type
Ambient temperature and humidity:
-30~65℃, 35-95%RH
Temperature influence:
Temperature range -30~65℃, at 23℃, ±15% detection distance; Temperature range -25~60℃, at 23℃, ±10% 0detection distance
Insulation impedance:
>50MΩ
Housing material:
Nickel plated brass  
Detection surface:
ABS
Weight:
Approx. 80g/2.8oz
  :
Package list:
1 * Inductive Proximity Switch :

Комплементите на стоката