• Новак
01 Термички селотејп, 1pc 8мм Термички Проводници за селотејп Супериорен Шок Апсорпција на Топлинска Лента, за LED TV Дома

01 Термички селотејп, 1pc 8мм Термички Проводници за селотејп Супериорен Шок Апсорпција на Топлинска Лента, за

DEN 808.80
Производот е достапен

Достапност

Екстра цврсти и издржливи за да го користите, чувствувате шок апсорбирање.Висока термичка спроводливост, ултра-тенок филм со одлична изолација.Има добар лепило сила, лепило стабилни и долготрајни.Имаат добра еластичност, многу лесно за умре сечење и изолација.Ниска цена решение за многу апликација, како што се LED IC осветлување и LED TV.Екстра цврсти и издржливи за да го користите, чувствувате шок апсорбирање.Висока термичка спроводливост, ултра-тенок филм со одлична изолација.Има добар лепило сила, лепило стабилни и долготрајни.Имаат добра еластичност, многу лесно за умре сечење и изолација.Ниска цена решение за многу апликација, како што се LED IC осветлување и LED TV.

Декларирани спецификации

Condition:
100% New Brand
Color:
Blue (Shown as picture)
Material:
Glass Fiber
Total Length:
Approx. 25m / 82ft
Size (W x T):
Approx. 8 x 0.2mm / 0.03 x 0.008inch
Package Weight:
Approx. 80g
Package Included:
1 x Thermal Adhesive Tape :

Комплементите на стоката