• Новак
XUANX Refracting Телескоп, Деца, Возрасни Телескоп Астрономија Почетници 70 Мм Телескоп, 700 Mm Фокусна Должина 120 Пати Зголемување Патување Професионални Stargazing Ноќ Визија,Цр?

XUANX Refracting Телескоп, Деца, Возрасни Телескоп Астрономија Почетници 70 Мм Телескоп, 700 Mm Фокусна Должина

DEN 9719.76
Производот е достапен

Достапност

★Висока-квалитет оптика : 400mm (f/5.7) фокусна должина и 70mm бленда, целосно обложен со оптичко стакло леќа, висок пренос слој, кој може да се создаде прекрасен слики и заштита на вашите очи.Совршено време за астрономите да се истражуваат ѕвездите и месечината. ★Зголемување : Опремен со два заменливи eyepieces и 3x Barlow леќа.На 3x Barlow леќа triples зголемување на секоја окуларот.На 5x24 пронаоѓачот на изглед со монтажа заградата и crosshairs може лесно да се лоцира објекти. ★Брзо и лесно алатката-бесплатно settings и бавно движење контрола, може да се постигне непречено следење. ★Дури и за почетници, овој телескоп може да се постави брзо и лесно, и ќе ги охрабрат децата да ја сакаат учење простор.Ова е одличен подарок за деца кои сакаат науката и астрономија!. ★Преносни телескоп, со различни magnifications од 20 X да 200 X, е совршен првиот телескоп за деца и почетници во астрономијата.На 70mm со голем отвор цел леќи на камерата ја прави сликата посветла и појасна.Производ дијаметар : 70mm Optical систем : refraction Time различни : 4.9%Фокусна должина : 400 MMFocus сооднос : 5.7,Производ окуларот 1 : 16x (K25),Производ на окуларот 2 : 67x (K6)агол на Гледање : 1.30° ,se Ѕвезда Леќа : 5x24, Зенит, леќа : 90°,Оптички слој : мулти-слој coating Upright призмата : 45°Излез ученик дијаметар : 2.2 MMResolution : помала или еднаква на; 4.0,Фокусирајќи способност : 75 XTripod : Алуминиум телескопски tripod телескоп.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката