• Новак
Прилагодливи Фан Контролер за Полнење, LITROK Дигитални Температурна Сонда Реле за Контрола на Прекинувач (12V)

Прилагодливи Фан Контролер за Полнење, LITROK Дигитални Температурна Сонда Реле за Контрола на Прекинувач (12V)

DEN 1173.60
Производот е достапен

Достапност

Старт-стоп интервал : температурата интервал е 10℉,фан започнува кога SP е постигнат, и запира кога температурата паѓа на СП-10℉.За контрола на температурата опсег : -67℉~257℉ (-55℃~125℃).Реле во приборот се користи за да се изгради висока струја на оптоварување коло.По прилагодување на позицијата на жици, да се осигура дека секоја врска е стабилна.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката