• Новак
12V Дигитални Температура Контролер,120W Дигитални Температура Контролер Термостат Прекинувач,Microcomputer Дигитални Температура Контролер со Водоотпорен Сензор Сонда

12V Дигитални Температура Контролер,120W Дигитални Температура Контролер Термостат Прекинувач,Microcomputer Дигитални

DEN 715.20
Производот е достапен

Достапност

【СИЛНА АНТИ-МЕШАЊЕ СПОСОБНОСТ】се усвојува индустриски инструмент посебен чип, силни анти-мешање способност. 【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】Лесно да работат и стабилни перформанси. 【КАРАКТЕРИСТИКИ】Водоотпорен истрагата е опремен за практично користење. 【ПРЕДНОСТИ】Дигитален дисплеј покажува мерење на температура, висока точност на температура, мерење и контролирање. 【ШИРОК ПРИМЕНЛИВОСТ】Широко се користи во изведување област, инкубација, опрема случај, клима систем, за контрола на температурата за заштита, кабинетот на систем за ладење и други области. 12 V Дигитални Температура Контролер,120 W Дигитални Температура Контролер Термостат Прекинувач,Microcomputer Дигитални Температура Контролер со Водоотпорен Сензор Сонда Карактеристики : 1. Таа донесува индустриски инструмент посебен чип, силни анти-мешање способност. 2. Лесен за ракување и стабилни перформанси. 3. Водоотпорен истрагата е опремен за практично користење. 4. Дигитален дисплеј покажува мерење на температура, висока точност на температура, мерење и контролирање. 5. Широко се користи во изведување област, инкубација, опрема случај, клима систем, за контрола на температурата за заштита, кабинетот на систем за ладење и други области.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Температура Контролер Напон : DC 12 V Моќност : 120 W контрола на Температурата опсег : -50°C~110°C Пакет Листа : 1 * Температура Контролер Поставите почетна температура : Притиснете го нагоре копчето еднаш, за да се прикаже почетната температура.Притиснете и задржете го нагоре копчето за околу 3 секунди за да го стартувате температура дигитални да трепка.Користете нагоре и надолу копчињата за да го поставите саканата температура вредност.Поставете го запре температура : Притиснете го надолу копчето еднаш, за да се прикаже стоп температура.Притиснете и задржете го копчето за за околу 3 секунди за да се запре температурата дигитални да трепка.Користете нагоре и надолу копчињата за да го поставите саканата температура вредност.

Декларирани спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Temperature Controller
Voltage:
DC 12V
Power:
120W
Temperature control range:
-50°C~110°C
Package List:
1 * Temperature Controller :
Set the startup temperature:
Press the up button once to display the start temperature. Press and hold the up button for about 3 seconds to start the temperature digital flashing. Use the up and down keys to set the desired temperature value. :
Set the stop temperature:
Press the down button once to display the stop temperature. Press and hold the button for about 3 seconds to stop the temperature digital flashing. Use the up and down keys to set the desired temperature value. :

Комплементите на стоката