• Новак
3 Пакет 10W G9 GU9 LED Пченка Светилки Замени 100W T4 Халоген Кул Бело 6000K 900Lm 230V Треперење Бесплатно за LED Лустерот Pendant Ѕид Тавански Вентилатор, Светло Маса Светилка Не Dimmable

3 Пакет 10W G9 GU9 LED Пченка Светилки Замени 100W T4 Халоген Кул Бело 6000K 900Lm 230V Треперење Бесплатно за

DEN 311.76
Производот е достапен

Достапност

мали светилки се уште се погодни за на маса светилка, ѕид светилка, таванот фан светилки, бања огледало светла.Осветлување Извор : 75 X SMD5730 LED.Светилка Грло : Стандард G9/ GU9 светилка сопственикот. 【Мали G9 Bi-pin Светилки】димензии на една сијалица е дијаметар 18.Материјал : Керамика светилка тело, транспарентни пламен retardant пластична светилка сенка.Квалитетот на нашите LED светилки се CE одобрено во Европ. во Комбинација со висока температура отпор керамички светилка тело, животниот век на нашата G9 LED светилки е 50000 часа со грижи слободен гаранција servic.Материјал : Керамика светилка тело, транспарентни пламен retardant пластична светилка shade Lamp Грло : Стандард G9/ GU9 светилка holder Dimension : Дијаметар 18.Напон : AC100~265 V, 50 Hz/60 Hz, не е дозволено да работат под 12 V/24 V низок напон.5 W, поголеми од SMD2835 која е само 0.Станбен и деловен LED осветлување решенија за различни локации.Осветлување Боја : Кул бело 6000 K.Нашите G9 LED светилки може да го замени традиционалниот 100 W халоген светилки совршено.Моќност : 10 W.Овие G9 светилки не се dimmable, не е дозволено да работат со било dimmer. 【Заштеда на енергија】Најновата технологија 75 на SMD5730 LED како осветлување извор, ниска потрошувачка на енергија 10 W обезбедува 900 lumens супер висока осветленост и не треперење осветлување, CRI 80+ прави сигурни на објекти под осветлување се чини дека со вистински бои. 【Пошироката Апликации】Совршен G9 мини LED светилки се користи за LED ѕид светла, LED лустерот таванот светла, LED биро светилки.Најновата технологија SMD5730 LED осветлување извор.Забрана да се користи во целосно ограден светилки или печки.Димензии : Дијаметар 18.Max моќ оптоварување на секој SMD5730 LED чип е 0.25 X должина 68 MM, е подолг од традиционалните халоген светилки чија димензија е 12.【CE Одобрено Светилки】Висока температура отпор керамички како главен материјал на светилка јадро, отпорни на оган транспарентен PC пластика, како материјал на светилка сенка, нема да доведе или жива, без УВ или IR зрачење. 【Подолг Живот】LED компоненти на нашите G9 светилки се SMD5730 LED.Локалните складишта во сад за брзо испорака.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката