• Новак
24V DC Температура Контролер Дигитален LED Microcomputer Термостат за Контрола на Вклучите Модул за Греење/Ладење -50to110 целзиусови степени/-58to230 F NTC Водоотпорен Сензор Сонда

24V DC Температура Контролер Дигитален LED Microcomputer Термостат за Контрола на Вклучите Модул за Греење/Ладење

DEN 407.76
Производот е достапен

Достапност

5%) Водоотпорен сензор, Не се оценети со над 110 ℃ или 250 ℉ Излез : еден 20 A реле во 14 V DC и 20 A на 125 VAC Животната средина барања : -10 ℃ - 60 ℃ влажност од 20% - 85% потрошувачка на Енергија : Статична струја ≤35 MA се повлече струја : ≤65 MA Операција Настава : Поврзување на напојување и товарот снабдување на контролорот.5 S Висока Температура Заштита : 0-110 ℃, Не се препорачува да се користат над 250 ℉ Влезен напон : DC24 V Мерење на текст : NTC (10 K0.Дигитална цевка : ако отворите екранот HH ЌЕ сензор за мерење опсег е надмината, термостат ќе биде принуден надвор реле екранот.На термостат излез е 20 A реле кој ги исполнува разновидност на високо-моќ товари, но само бидете сигурни дека на линијата е правилно поврзан.9 Точност : ± 0.Посакуваната температура да се постави (дното) е сина.Led диоди, LED Статус Опис.Таа има висока температура заштита.Производ Димензија : Големина : 48mm (должина) * 29mm * широк Длабочина : 32-милиметри / 1.LED : Off покажува реле исклучите; Секогаш покажува реле е затворена.Притиснете STC (+) C / F (-) за да го поставите саканата температура.1 ℃ Освежете го оценувате : 0. 3 секунди по поставувањето само потврди дека тој е наместен, тогаш контролер автоматски ќе се изврши.Моментално се мери температура (врв) е прикажано како црвени.1 ℃ кога -9.1 ℃ Контрола на Точноста : 0.Таа има висока температура заштита.Спецификација за производ : Температура мерен опсег : -50 ℃ ~ 110 ℃ Резолуција : 0.24 V DC целзиусови степени или Целзиусови Режим, C/F копчето се префрла на две различни Режим, -50 до 110 целзиусови степени (-58 да 230 С).Јасна Работна Состојба : реле е затворена кога светлината е за, и реле е исклучен кога светлината е исклучено.

Декларирани спецификации

  :

Комплементите на стоката