• Новак
Сензор, Индуктивен, 8mm, NPN, НЕ

Сензор, Индуктивен, 8mm, NPN, НЕ

DEN 525.60
Производот е достапен

Достапност

Цена За : Секој Сензор Моќ Барање : 12 до 24 VDC Близина уреди со покажувач на Метод : Индуктивен Стандарди : УЛ Наведени, АДС Уверение, CE Согласност, Ro HS Заштитените / Unshielded : Заштитените IP Оценка : 67 Случај Материјал : Никел Позлатен Месинг Сензор Дијаметар : 8.0 mm Основните Сензор Случај Материјал : Метал Сензор Електрични Врска : 4 Pin М12 Приклучок за Излез на Владата : НЕ.Сензор за Излез Коло Тип : 3 Жица NPN NEMA Оценка : 4 X Сензор Оперативни Фреквенција : 5000 Hz Должина : 42mm Сензор Стил : Цилиндрични Сензор Предмет : Цилиндрични Сензор Max.Откривање на Далечина : 1.5 mm Max.Струја на Оптоварување : 200m A Земја на Потекло (предмет на промена) : Франција.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката