• Новак
Животно Микроскоп Парчиња, Транспарентни Микроскоп Парчиња Комплет 30Pcs Нема Исклучителна Предност за Лабораторија за на Училиште

Животно Микроскоп Парчиња, Транспарентни Микроскоп Парчиња Комплет 30Pcs Нема Исклучителна Предност за Лабораторија

DEN 520.56
Производот е достапен

Достапност

25 Ascarid sec26 Печурки sec27 растенијата celmitosis дик.12 Црвени и бели крвни cel13 Zea stem14 Сончоглед stem15 Морков rootc. ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ МАТЕРИЈАЛИ за Микроскопски делови, 30 парчиња, од префабрикувани растително и животинско ткиво слајдови.19 Dragonflywing20 Honebee wing21 на белите Дробови sec22 Бубрезите дик.ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ МАТЕРИЈАЛИ за Микроскопски делови, 30 парчиња, од префабрикувани растително и животинско ткиво слајдови.ШИРОК СПЕКТАР НА АПЛИКАЦИИ, Тоа е многу погоден за употреба од страна на деца и возрасни лица, или во училишта и лаборатории.Како да го Користите : Место на лизгачот на микроскоп фаза и прилагодување на зголемување на целта објективот и окуларот за набљудување.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ Место на лизгачот на микроскоп фаза и прилагодување на зголемување на целта објективот и окуларот за набљудување.23 Houseflyleg24 стомакот ѕид дик.Функција : 1.29 Housefly wing30 Пченица матични Пакет Листата : 30 x Микроскоп Slices1 x Пакување Кутија.ЛЕСНО е ДА се НАБЉУДУВААТ Многу транспарентни стаклени слајдови, без нечистотии, јасно набљудување на примероци. ШИРОК СПЕКТАР НА АПЛИКАЦИИ, Тоа е многу погоден за употреба од страна на деца и возрасни лица, или во училишта и лаборатории.16 Pineleaf дик. ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ Место на лизгачот на микроскоп фаза и прилагодување на зголемување на целта објективот и окуларот за набљудување.06 wing07 Тенкото црево дик.Спецификација : Предмет Тип : Микроскоп Slices Material : Glass Purpose : Користете микроскоп за да ги почитуваат функцијата на биолошките cells Microscope Парчиња Примерок Име : 01 Typical растенијата stoma02 Типична постројка cell03 Борови stem04 Силување pollen05 w. БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ На парче нема исклучителна предност дизајн и ќе не нула, што е погодно за вас да се користи во експерименти. ЛЕСНО е ДА се НАБЉУДУВААТ Многу транспарентни стаклени слајдови, без нечистотии, јасно набљудување на примероци.БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ На парче нема исклучителна предност дизајн и ќе не нула, што е погодно за вас да се користи во експерименти.08 leg09 Honeybee Полен сметководствена leg10 тавтабита leg11 Chloroplast дик.

Декларирани спецификации

Item Type:
Microscope Slices
Material:
Glass
Purpose:
Use a microscope to observe the function of biological cells
Microscope Slices Specimen Name:
01Typical plant stoma :
02 Typical plant cell :
03 Pine stem :
04 Rape pollen :
05 w.m. :
06 wing :
07 Small intestine sec. :
08 leg :
09 Honeybee Pollen carrying leg :
10 cockroach leg :
11 Chloroplast sec. :
12 Red and white blood cel :
13 Zea stem :
14 Sunflower stem :
15 Carrot rootc.s. :
16 Pineleaf sec. :
17 Rotifera w.m. :
18 Daphnia wm. :
19 Dragonflywing :
20 Honebee wing :
21 Lung sec :
22 Kidney sec. :
23 Houseflyleg :
24 stomach wall sec. :
25 Ascarid sec :
26 Mushroom sec :
27 plant celmitosis sec. :
28 Esophaguscs. :
29 Housefly wing :
30 Wheat stem :
Package List:
30 x Microscope Slices :
1 x Packing Box :

Комплементите на стоката