• Новак
Wuqioei глава за печатење,Принтер Печати ја Главата Замена за PRO7600/9600/2100/2200/F138040,АБС Материјал,Отпорни на Абење и Издржливи,Канцеларија Печатач Додатоци

Wuqioei глава за печатење,Принтер Печати ја Главата Замена за PRO7600/9600/2100/2200/F138040,АБС Материјал,Отпорни

DEN 2222.40
Производот е достапен

Достапност

АБС Материјал : Глава за Печатење направени од високо квалитетна ABS материјал, отпорни на абење и издржливи, може да се користи за долго време, совршен натпревар.Совршена Замена на Делови : глава за Печатење е совршена замена дел за стари боја печатачки глави.Тоа е лесен во тежина, компактна структура, мал во големина, светлосни во тежина и лесен за употреба.Применливи Модели : глава за Печатење со парична казна изработка, погоден за PRO7600/9600/2100/2200/F138040 печати ја главата.Лесен за Инсталација : глава за печатење замена е лесно да се инсталира и може да се замени директно, без демонтажа и не ја оштетува оригинални машина.Применливи Сценарија : F138040 принтер печати ја главата има стабилни карактеристики и висока сигурност, погоден за домови, канцеларии, итн.Како да го Користите : 1. Отстранување на оштетените млазницата 2. Тоа може да се користи со замена со нов млазницата Спецификација : Предмет Тип : глава за печатење Материјал : ABS, Метална Боја : Црна Применливи Модели : Применливи за PRO7600/9600/2100/2200/F138040 Печати ја Главата Пакет Листа : 1 x глава за печатење.

Декларирани спецификации

Item Type:
Printhead
Material:
ABS, Metal
Colour:
Black
Applicable Models:
Applicable for PRO7600/9600/2100/2200/F138040 Print Head
Package List:
1 x Printhead :

Комплементите на стоката