• Новак
CGOLDENWALL Европа Стандардна Боја за Појавување на Кабинетот Боја Проценка Кутија 4 Извори на Светло: D65 TL84 УВ F Индивидуализира Боја Проценка

CGOLDENWALL Европа Стандардна Боја за Појавување на Кабинетот Боја Проценка Кутија 4 Извори на Светло: D65 TL84

DEN 876.00
Производот е достапен

Достапност

4 извори на светло : D65, TL84, УВ, F ; Напон : 110 V/220 V (Опционално, по правило, ние ќе брод според напонот на вашата Земја).Автоматски да ги снимите сите рекорди на содржината по моќ-надолу.Постојана евиденција на секој одделен извор име, фреквенција и да се префрлате користење пати.Може да тестира metamerism (иста боја различни chromatogram).ЦАЦ-800 V Боја Проценка Кутија е широко се користи во текстил, печатење и боење на материјалите, визуелна проценка на постојаност на боја, боја бесплатен, боја идентификација и флуоресцентни материјали.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката