• Новак
Dual Зрак Леќа Led Фарови Собранието Замена за 15-19 Dodge Challenger w/ Последователни Пак Сигнал Светлина Flynsu (Пар)

Dual Зрак Леќа Led Фарови Собранието Замена за 15-19 Dodge Challenger w/ Последователни Пак Сигнал Светлина Flynsu

DEN 12696.00
Производот е достапен

Достапност

【ПАТНИКОТ&ВОЗАЧОТ СТРАНА】- LED фарови собранието, со двојна носечка објектив за проектирање, дење работи светла, и да се сврти сигнал. 【ЗАМЕНА ЗА】- Dodge Challenger 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 ( R/T, R/T Scat Пак, SRT Hellcat, SXT). 【ЗАБЕЛЕШКА】- D2 H /D2 S Xenon Светилки за висок/ низок зрак НЕ се вклучени. (Не Одговара Предизвикувач со Криеше Оригинални предните светла Модели). 【ТОП-НА FITMENT】- Тоа го има истиот конектори и жици со оригиналниот автомобили, замена за оригиналната светлата директно, лесен за инсталација. 【DOT&SAE ЗАВЕРЕНА IP67 ВОДООТПОРЕН】- во Согласност со строга квалитетот и стандардите за безбедност, може да се спореди со оригинална изведба, лесно да се инсталира.Dual зрак леќа led фарови обезбеди висок квалитет на осветлувањето, подобрување на безбедноста на ноќно возење.Specifications Waterproof : IP67 Certification : DOT/ SAEBulb : D2 H /D2 S Светилки за висок и низок зрак.( НЕ се Вклучени)Домување Боја : Black Lens Боја : Clear Housing Материјал : ABS пластика.Леќа Материјал : PCFunctions : Трчање, пак сигнал и двоен зрак.Резервни Замена Дел Number68174065 AF, 68174065 AC, 68174065 AD, 68174065 AE68174064 AF, 68174064 AD, 68174064 AE, 68174066 AE68174067 AE?68174067 AC, 68174067 AD, 68174066 AC, 68174066 ADPartslink# : CH2502267 CH2502272 CH2503267 CH2503272 Compatible со Замена за Dodge Challenger 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката