• Новак
Кујна Интелигентни Вакуум Садовите за Складирање, Кафе Грав Храна Овошје Запечатени Постојан Притисок Складирање Стаклена Тегла Сет (Боја : Бела, Големина : 700ml)

Кујна Интелигентни Вакуум Садовите за Складирање, Кафе Грав Храна Овошје Запечатени Постојан Притисок Складирање

DEN 1096.56
Производот е достапен

Достапност

Кога негативниот притисок вредност е постигнат, моторот автоматски ќе се исклучи и да престане транспорт. По вакуум печат е исцрпен, постои притисок разликата помеѓу внатре и надвор од кутијата, и воздушен вентил за ослободување мора да се притисне за да ја отворите кутијата капак.Во вакуум средина, клетките на јајце не можат да бидат аеробни и лесно се кршат. > ИНТЕЛИГЕНТНИ ПОСТОЈАН ПРИТИСОК : издувниот воздух во резервоарот.Напомена : 1.> Интелигентни постојан притисок вакуум запечатен резервоар со 3 бои и 4 капацитети : 500ml (Φ110×80mm), 700ml (Φ110×110mm), 1100ml (Φ110×155mm), 1400ml (Φ110×185mm), висок borosilicate стакло, може да се загрева со микробранова печка, Безбедно, lead-free, и BPA-free.Максимален капацитет во запечатени состојба може да стигне до 10kg.Име на производ : Интелигентни Постојан Притисок Вакуум Vessel Product модел : BV31 Product капацитет : 500ml 700ml 1100ml 1400ml Product боја : бела, розова, blue Battery капацитет : 1500 m ARated моќ : 3 WRated напон : 5 VProduct материјал : ПВЦ, borosilicate стакло, силициум gel Instructions When транспорт на воздух : Тоа е потребно да притиснете на жлезда за околу 5 секунди (за да се избегне виртуелна воздух влез).Не го чувајте течни наопаку за да се избегне краток спој на коло. > ЗАБЕЛЕШКА : Од горниот капак е опремен со прецизност додатоци, ве молиме да не се стави на врвот капак во микробранова или фрижидер за да се избегне оштетување на прецизност деловите во машина.На еден начин вентил може само да се пропустливи кон надвор, и воздухот не може да влезат во резервоарот.Кога негативниот притисок вредност во резервоарот се пониски од утврдените вредности, моторот ќе започне и вакуум повторно да се постигне интелигентни автоматизација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката