• Новак
5 Извори на Светлина Американски Стил, Боја за Појавување на Кабинетот Кутија за D65 TL84 УВ А CWF Боја Проценка Индивидуализира 71x42x57cm 220V

5 Извори на Светлина Американски Стил, Боја за Појавување на Кабинетот Кутија за D65 TL84 УВ А CWF Боја Проценка

DEN 1509.60
Производот е достапен

Достапност

Користи индустриски електронски rectifier помина VDE, CCC, CE, на кинескиот Ѕид сертификација.Само еден производител во CN користење на U. С. Ramtron Меморија.Оваа Боја Проценка Кабинет може автоматски да ги снимите сите рекорди на содржината по моќ-надолу.Се користи во сите оригиналниот странски SMT делови, повеќето стабилни перформанси.Целосно компјутерски контролирана светлина се префрлите на допир копче за слободни.Повеќе Карактеристики Постојана евиденција на секој одделен извор име, фреквенција и да се префрлате користење пати.Строго почитување, во рамките боја и сиво визуелна средина на меѓународните стандарди.Конфигурација Британски Verivide, НИ Macbeth, OSRAM, SYLVANIA, GE, PHILIPS меѓународниот стандард извори на светлина.Може да тестира metamerism (иста боја различни chromatogram).Имплементација на меѓународни стандарди : ISO ASTM DIN BSI ANSI CIE.Апликации ЦАЦ-800 M Американски стил Боја проценка кабинет е широко се користи во текстил, печатење и боење на материјалите, визуелна проценка на постојаност на боја, боја бесплатен, боја идентификација и флуоресцентни материјали.За точни бесплатен производи боја на избраниците на примероци, производство и квалитет проверка и прифаќање на критериумите во истиот извор на светлина, па ние може да се обезбеди квалитетот на стоката за да се исполнат барањата на боите, да се подобри квалитетот и конкурентноста на пазарот.Апликации Широко се користи во текстил, играчки, печатење, пластика, боја, мастило, печатење, бои, хемикалии, керамика, обувки, кожа, метал, храна, козметика мулти-индустрија.Топло Забелешка дополнителна опрема : на клиентите наведен извор на светлина, дифузија, стандард 45o примерок гледање платформа Обично на производот ќе биде испратен во 2-5 работни дена и трае околу 39 работни дена за да стигне до вас.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката