• Новак
Агенда 2022 2022 Излет-Неделно & Месечна Излет 2022 со Календарот,Јан.2022-Декември.2022,5.7X8.5,Дебела Хартија,Кожа Затворање,Совршен за Вашиот Живот Организатор (Боја : црвено В

Агенда 2022 2022 Излет-Неделно & Месечна Излет 2022 со Календарот,Јан.2022-Декември.2022,5.7X8.5,Дебела Хартија,Кожа

DEN 1002.24
Производот е достапен

Достапност

[Планирање] Нашата агенда е од јануари 2022 до декември 2022. Капакот е убаво дизајниран, која е многу погодна за вашиот briefcase или училиште торба.Се користи за детални дневни планови, активности, итн.Ова може да ви помогне да се сеќавам на најважните работи.ПРЕГЛЕД : Планот за јануари 2022-декември 2022, кој 12months на месечни и неделни страници за лесно академска година планирање.МЕСЕЧЕН : Секоја месечна шири содржи преглед на месец и белешки дел.Издржливи јазичиња dividers се долготрајни и се направи пристап до информации бриз.НЕДЕЛЕН : Неделен се шири вклучуваат простор за да напишете го вашиот дневен распоред, има многу простор за детали за состаноци и да ги пратите на сите денови јасно со неделен приказ.ВКЛУЧЕНИ : Планирање Страници Флексибилни Покрие Месечните Јазичиња Брз Референтни Информации Годишен Преглед Празници Забелешка Страници Контакти Твин-жица Обврзувачки двострани Внатрешниот Џеб Празен Етикета.Одложувања и недостаток на организација се само главните фактори кои го попречуваат луѓе од успешно завршување на нивната работа.Оваа 2022 агенда е специјално дизајниран за да ви овозможи да го планирате вашиот годишни цели, додека се уште управување со секојдневните задачи.Покрие големина : 145*215mm Inside големина на страница : 142*208mm Schedule : 2022.1-2022.12 Тежина : 483g Format : A5 Number на листови : 176 листови/352 pages Cover материјал : боја се менува leather Inside страница материјал : 70 грама бело paper Features : Лепак обврзувачки, фирма обврзувачки без паѓа страници; висок квалитет на СТП кожа; месечен индекс, пребарување по месец, брзо пронаоѓање; текстура имитација на кожа, удобно рака чувство, деликатна кожа.Практична календар страници, месечен план листови, месечен план резимеа, дневни планови, итн.; 176 внатрешните страници, снимањето живот, состаноци, проекти и трудови, годишнини, итн., се потсетат и надзор на објекти за задачи; дневен план внатрешните страници , Subdivide содржини, ефикасно и концизен.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката