• Новак
SN04-N2 Индуктивен Сензор, DC10-30V ABS Брз Одговор Индуктивен Сензор за Префрлување, за Позиционирање за Контрола на Автоматски Заштита Откривање

SN04-N2 Индуктивен Сензор, DC10-30V ABS Брз Одговор Индуктивен Сензор за Префрлување, за Позиционирање за Контрола

DEN 191.76
Производот е достапен

Достапност

Широко се користи во автоматска контрола на систем за откривање, позиционирање контрола, броење, автоматска заштита и повеќе.Кога објектот се пристапи сетилните областа на прекинувачот, switch брзо може да се емитуваат електрични команди без контакт или притисок е потребно, точно како одраз на ставовите на движење на објектот.Брз одговор, со голема сигурност, силна анти-мешање способност.Switch останува отворен, и се затвора кога ќе се детектира објект во откривање на далечина.Ова е индуктивен близина switch сензор со 5mm откривање на далечина.Ова е индуктивен близина switch сензор со 5mm откривање на далечина.Кога објектот се пристапи сетилните областа на прекинувачот, switch брзо може да се емитуваат електрични команди без контакт или притисок е потребно, точно како одраз на ставовите на движење на објектот.Switch останува отворен, и се затвора кога ќе се детектира објект во откривање на далечина.Брз одговор, со голема сигурност, силна анти-мешање способност.Широко се користи во автоматска контрола на систем за откривање, позиционирање контрола, броење, автоматска заштита и повеќе.

Декларирани спецификации

Model:
SN04-N2
Detection Distance:
5mm ± 10%
Detection Object:
Iron/Magnetic Metal (Detection distance of non-magnetic metal will reduce)
Response Frequency:
DC
Power Supply Voltage:
DC10-30V
Output Mode:
NPN 3-wire normally open (NPN NO)
Output Current:
300mA
Cable Length:
1.2 meters
Temperature Range:
-25~60°C
Insulation Resistance:
>50MΩ (DC500 megohmmeter)
Shell Material:
ABS
Detection Surface Material:
ABS
  :
Package List:
1 x Inductive Proximity Switch :
1 Pack of Screws :

Комплементите на стоката