• Новак
Nikon D5600 dslr фото Камера со 18-140mm Леќа (1577 Година) + Nikon 70-300мм Леќа + 64GB Мемориската Картичка + Случај + Corel Photo Софтвер + EN-EL14 Батерија + Читач на картички + HDMI Кабел + Чистење Se

Nikon D5600 dslr фото Камера со 18-140mm Леќа (1577 Година) + Nikon 70-300мм Леќа + 64GB Мемориската Картичка +

DEN 311.76
Производот е достапен

Достапност

2 ПРАТЕНИК DX-format CMOS сензор и EXPEED 4 слика процесор, камера нуди опсег на осетливост од ISO 100-25600 да се има корист работат во низа на услови на осветлување, и на сензорот и процесорот комбинација, исто така, поддржува континуирано снимање до 5 fps за работа со движење на предметите.Пакетот Вклучува : 1 x Nikon D5600 dslr фото Камера со 18-140mm Леќа, 1 x Nikon AF-СТР DX NIKKOR 70-300мм f/4.Дополнително,Wi-Fi со NFC е избрана, исто така, за поголем датотека трансфери, како на пример филмови, на поврзан уред.6 G ЕД VR Леќа.Компактен, способен, и поврзан, Nikon D5600 е елегантен dslr фото дека мешавини мултимедијални слики способности со разновиден безжична технологија.6 G ЕД VR Lens Nikon EN-EL14a Литиум-Јонска Батерија (7.2 ПРАТЕНИК DX-format CMOS сензор и EXPEED 4 слика процесор, камера нуди опсег на осетливост од ISO 100-25600 да се има корист работат во низа на услови на осветлување, и на сензорот и процесорот комбинација, исто така, поддржува континуирано снимање до 5 fps за работа со движење на предметите.037 м-Dot Ротирачки-Аголен екран осетлив на допир - Full HD 1080p Видео Снимање на 60 fps - Мулти-CAM 4800 DX 39-Точка AF Сензор - ISO 100-25600 и 5 fps Снимање - Snap Bridge Bluetooth и Wi-Fi со NFC - Time-Застаруваат Снимање Филм - AF-S DX 18-140mm f/3.037 м-dot задните LCD екран осетлив на допир, и користи ротирачки-агол дизајн за подобро да се олесни работа од високи и ниски агли на снимање.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката