• Новак
Sweave Памук Pima Percale Листови Луксузни 500 Тема Грофот 4 Парче Лист Поставите Дише, Кул, Јасни се Вклопува до 15 Длабок Џеб Душек (Бела, Cal Цар Големина)

Sweave Памук Pima Percale Листови Луксузни 500 Тема Грофот 4 Парче Лист Поставите Дише, Кул, Јасни се Вклопува

DEN 4799.76
Производот е достапен

Достапност

УДОБНОСТА : Во Sweave, нашата мисија е да се изгради на светот повеќето удобно постелнина производи.Овие памук Pima percale листови се чувствуваат само право - нездраво мека, јасни, и удобно кул.Ние користиме ретки 500 тема смета single-ply percale ткаат, која ги прави овие листови супер дише, трајни, и исто така им дава јасни мат модерна заврши.ОНА што се ВКЛУЧЕНИ : Две дише pillowcases, на сит опремени лист, и кул и јасни рамен лист за крајната Zz Z време.УВЕРЕНИЕ НАПРАВЕНИ ВО ЗЕЛЕНА : Нашиот кревет листови имаат највисоката можна оценка од OEKO-TEX.Ова значи дека тие не содржат штетни хемикалии, се направени во еколошки капацитети, а исто така направен во безбедна и општествено одговорно работно место.Ние, исто така, засадете дрво за секој сет продаваат.ЗАШТИТА : се препорачува миење на листови на секои пет до шест дена.Оставајќи било подолго понекогаш може да предизвика губење на бојата, особено во бели листови.Се кандидира редовна ладно циклус со слични бои.Ние препорачуваме линија сушење за минимална брчките, но со користење на машина за сушење алишта на ниска топлина поставување работи одлично премногу.Бидете сигурни дека за да се отстрани листови штом ја собори сушење циклус е завршен за да се избегне брчки.ГАРАНЦИЈА : Не се Сигурни?Ние го добие.Ајде да го направи тоа лесно.Ако нашиот производ не е во право за вас - можете да го вратите во било кое време во рамките на првите 30 дена од купувањето.Нашите производи се гарантира со ограничен доживотна гаранција која ја покрива оштетување на ткаенини, вклучувајќи солзи и крои прашања.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката