• Новак
Вафли Бебе Ќебе (Изгорени Сиена), Шетач Ќебе, Супер Меки Вафли/Velour Родово-Неутрални Бебе Ќебе, Свежи 48 Фотографии, Направени во САД

Вафли Бебе Ќебе (Изгорени Сиена), Шетач Ќебе, Супер Меки Вафли/Velour Родово-Неутрални Бебе Ќебе, Свежи 48 Фотографии,

DEN 1032.00
Производот е достапен

Достапност

Ние сме се занимавале со проблемите со поевтини производи - на мириса, грозен дамки, на загриженоста за животната средина - така, решивме да се направи нешто посебно за други мајки исто како нас.Кога можете да изберете за квалитет над квантитет, вие не сте само создавање на подобро искуство за вашиот малку еден - ти си создавање на подобар свет за сите нас.Нашето прекрасно мека ќебе карактеристики два слоја, грациозен вафли ткаат, од една страна, мека и свиленкаста velour на други.Овој уникатен ќебе е лесна и пријатна, тоа е направено од сите природни 100% памук и совршен за сите сезони и клима.Земете заедно кога се излезени, совршен шетач ќебе, патување ќебе или попладне нап ќебе.Ова ќебе носи дополнителна атмосфера на било расадник или топлина во движење.Употребливоста на овие убаво дизајниран ќебиња, заедно со нивните еколошки стил, да ги направи внимателен подарок.Совршен за новороденче слики, свежи 48 фотографии.Големина е околу 27"X37", совршен за доенчиња и мали години.СТАНДАРД 100 од OEKO-TEX уверение, природни ткаенини значи нема изненадувања, без мирис и без unpleasantness за посреќен бебе.Ткаенини за овие ќебиња се извори од Европа и дизајниран, и пораби во Калифорнија.Вафли бебе ќебе.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката