• Новак
Топлина се Смалуваат Конектори, Топлина се Смалуваат Лемење Терминали Trength Еластичност Жица Изолирани Конектори Изолација Трајни производи за Електрични Опрема

Топлина се Смалуваат Конектори, Топлина се Смалуваат Лемење Терминали Trength Еластичност Жица Изолирани Конектори

DEN 386.16
Производот е достапен

Достапност

Доаѓаат со пластична кутија за складирање, трајни и здрав, лесен за носење и употреба.Изолација конзервирани бакар материјал, асортиман големини, ги задоволат различните потреби.Широко се користи, воздишка силата и издржливоста, лемење терминали, сигурен е во употреба.Вклучувајќи 100pcs топлина се смалуваат лемење терминали на пакет со различен модел.Одберете ја соодветната цевка, за да го стави на жица заеднички и топлина тоа да се направи тоа се смалуваат со воздушно грејач.Функција : 1. Изолација конзервирани бакар материјал, асортиман големини, ги задоволат различните потреби.2. Широко се користи, воздишка силата и издржливоста, лемење терминали, сигурен е во употреба.3. Одберете ја соодветната цевка, за да го стави на жица заеднички и топлина тоа да се направи тоа се смалуваат со воздушно грејач.4. Вклучувајќи 100pcs топлина се смалуваат лемење терминали на пакет со различен модел.5. Доаѓаат со пластична кутија за складирање, трајни и здрав, лесен за носење и употреба.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Топлина се Смалуваат Лемење Terminals Material : Конзервирани бакар Тип : Crimping terminal Function : Жица Connector Quantity : 100pcs Модел и Боја : 12-10 A.РГ 4,0-6.0mm2 (Жолт)16-14 A.РГ 1,5-2.5mm2 (Сино) 22-18 A.РГ 0.5-1.0mm2 (Црвено)26-24 A.РГ 0.25-0.34mm2 (Бела) Пакет Листата : 10 x 12-10 A.РГ 4,0-6.0mm2 (Жолт)30 x 16-14 A.РГ 1,5-2.5mm2 (Сино) 35 x 22-18 A.РГ 0.5-1.0mm2 (Црвено)25 x 26-24 A.РГ 0.25-0.34mm2 (Бела).

Декларирани спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Heat Shrink Soldering Terminals
Material:
Tinned copper
Type:
Crimping terminal
Function:
Wire Connector
Quantity:
100pcs
Model & Color:
12-10A.WG 4,0-6.0mm² (Yellow) :
16-14A.WG 1,5-2.5mm² (Blue) :
22-18A.WG 0.5-1.0mm² (Red) :
26-24A.WG 0.25-0.34mm² (White) :
Package List:
10 x 12-10A.WG 4,0-6.0mm² (Yellow) :
30 x 16-14A.WG 1,5-2.5mm² (Blue)  :
35 x 22-18A.WG 0.5-1.0mm² (Red) :
25 x 26-24A.WG 0.25-0.34mm² (White) :

Комплементите на стоката