• Новак
AEDIKO 10pcs USB Buck Конвертор 6-24V 12V/24V да 5V 3А DC-DC Чекор Надолу USB Полнење Регулаторот Модул

AEDIKO 10pcs USB Buck Конвертор 6-24V 12V/24V да 5V 3А DC-DC Чекор Надолу USB Полнење Регулаторот Модул

DEN 383.76
Производот е достапен

Достапност

USB Buck Конвертор : Влезен Напон : DC 6 - 24 V; Излезен Напон : 5.1 - 5.2 V; Излезна Струја : 3А.Висока Ефикасност : DC-DC Чекор Надолу Модул доаѓаат со Синхрони Исправање и 6.5 V до 5 V 0.7 може до 97.5%, 12 V да 5 V 1А може да се до 94%.Заштита : USB Buck Конвертор Со Излез Overvoltage Заштита.Постои 1.5 А Осигурач, Излез 5 V имаат 300 W ТЕЛЕВИЗОРИ Цевка Заштитете го вашиот USB Уред;внесување на Текст со Обратна Поларитетот Заштита Диоди, НЕМА да го Оштети при Влез Поврзете Неточни.Примена : Полнење преку USB Порта на сите видови на USB Електронски Уреди, исто така, може да бидат Поврзани со Автомобил запалка приклучок за Кабелска или АКК Напојување Кабел.Пакет Содржина : ќе добиете 10pcs DC-DC Buck Чекор Надолу Конвертор Модул,било каков проблем, ве молиме слободно контактирајте со нас ,ви благодариме.Влезен Напон : DC 6-24 V.Излезен Напон : 5.1-5.2 V. Префрлање на Фреквенција : 500 KHz.Излез Бран : 10m V околу (12 V да 5 V3 A) 20 МИЛИОНИ пропусен Опсег.Аутпут Индикатор : Излезниот Напон Индикатор е Црвена.Статична Струја : 0.85 м-р.Излез на Владата : USB.Излезна Струја : 3А МАКС (ве Молиме да се Зголеми на Топлина Дисипација Кога Полно Оптоварување Користење), Вистинскиот Тест Резултат на Текст 12 V Излез Тековната 2 A не Треба да се Зголеми на Топлина Дисипација.Конверзија Ефикасност : може до 97.5% (6.5 V чекор надолу за да 5 V 0.7 А) (по кратко обратна заштита и осигурувачи тест вредност).Buck Конвертор со Обратна Поларитетот Заштита од Над-Струја Заштита од Краток Спој Заштита.DC-DC Чекор Надолу Модул со Висока Ефикасност Синхрони Исправање Ултра-ниска Статична Струја. 3А USB Полнач за Модул со Полнење преку USB Порт може да се Поврзе со Сите Видови На USB Електронски Уреди, исто така, може да бидат Поврзани со Автомобил запалка приклучок за Кабелска или АКК Напојување Кабел.

Декларирани спецификации

Input Voltage:
DC 6-24V

Комплементите на стоката