• Новак
Децата Почетник Телескоп, Висока Зголемување Дефиниција Дете Мали Астрономски Телескоп за Месечината Ѕвезда Набљудување

Децата Почетник Телескоп, Висока Зголемување Дефиниција Дете Мали Астрономски Телескоп за Месечината Ѕвезда Набљудување

DEN 1295.52
Производот е достапен

Достапност

Опсег на приспособување, точни опсег на приспособување да се постигне максимална дефиниција, лесен за употреба.Хоризонтална околу 360 °, omni ¢ â,' хоризонтална насока на вредноста насока, се попогодни за да ја видите пејзаж хоризонтална, гледање на месечината и ѕвезда, мулти ¢ â,' заради гледање.Вертикална флип 240 °, сакате да го видите секој агол на сценографијата може лесно да се превртува, погодно да се почитува.Вертикална флип 240 °, сакате да го видите секој агол на сценографијата може лесно да се превртува, погодно да се почитува.Направени од високо квалитетни пластични материјали, цврсти , трајни и долг животен век.Мали димензии и мала тежина, лесно да се носат и продавница, лесен за употреба.Спецификација Предмет Тип : Астрономски Телескоп Модел : F36050 Материјал : Пластични Фокусна Сооднос : 360/ 50 ( Фокусна Далечина/ Калибар ) Оптички Систем : Рефракција Тип Зголемување : 18 X/ 60 X, Плус 1. 5 X Може да се Постави 27 X/ 90 X Тежина : Околу. 883g Должина : Околу. 36cm/ 14. 17inch Основно Леќа Должина : Околу. 39cm/ 15. 35inch Тело Висина : Околу. 44 - 58cm/ 17. 32 - 22. 83inch Стапка Вкупна Висина : 39cm/ 15. 35inch Пакет Вклучувајќи 1 x Астрономски Телескоп 2 x Кинески и англиски јазик Прирачник 1 x Bracket1 x Поврзете Копчето 3 x Месечината Леќа 1 x Зголемување на Леќата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката