• Новак
Ориз Езеро 177979, 880 Перформанси Тежина Индикатор и Контролер

Ориз Езеро 177979, 880 Перформанси Тежина Индикатор и Контролер

DEN 407.76
Производот е достапен

Достапност

Ориз Езеро, 177979, 880 Перформанси Дигитални Тежина Индикатор И Контролор, Панел Планината 5.5, Пошироката Плочи, LED, 115-230 VAC со Опција за Аналоген Излез 1-10 VDC, 0-20m A, 4-20m A.880 Панел Mount The елегантен дизајн на 880 не само што изгледа одлично, исто така, одлично се вклопува во постојните и нови паноата и слично.На само под пет инчи длабоки, на ефикасно дизајниран комплет лесно се вклопува во компактен простори со DIN-железнички клипови за да се направи монтажа брз и лесен.На 880 е модуларен дизајн им овозможува на екранот за да се далечински монтирани, особено корисен за случаи кога тоа е незгодно да се качи на контролор на конвенционалните панел.Карактеристики : LED дисплеј, 0.56 во (14 mm), шест-цифрениот, 14-segment RS-232 или RS-485 сериски port USB уред порта се поврзува директно до PCUSB домаќин порта за поврзување на тастатура или флеш диск (v4.0 или понов) Ethernet TCP/IP polled или continuous AC или DC models Built-во DIN-железнички клипови на контролорот кутија (панел монтажа)Дисплеј и контролорот може да бидат одвоени до 250 ft (панел монтажа)Хардвер слот за една опција card Operator функции преку мени копче копче за ревизија трага, претходно tare, акумулаторот, време и датум и setpoints Audit трага за следење за конфигурација и калибрација промени.Заштита со лозинка на корисникот и промени на конфигурацијата.20 setpoints со latched серија на моторот или unlatched outputs Four одборот дигитални I/O channels Programmable билет формати до 1,000 знаци за заглавието, бруто, нето, акумулаторот и setpoints Five-точка linearization calibration Local/далечински operation Multi-опсег или мулти-интервал weighing Filter поставувањата за светлина, средни и тешки noise Options : .

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката