• Новак
LUOYE Дома Burglar Алармот,Безжични Home Security Alarmsystem Магнетен Сензор Сензор Старател за Продавница, Гаража, Прозорецот за Безбедност за Деца

LUOYE Дома Burglar Алармот,Безжични Home Security Alarmsystem Магнетен Сензор Сензор Старател за Продавница, Гаража,

DEN 1351.20
Производот е достапен

Достапност

НИСКА ПОТРОШУВАЧКА : Ниска Моќност Технологија Со високи перформанси, ниска моќ микропроцесори, животниот век на батеријата е availablefor 2 години, избегнување на чести замени батеријата.ПРОИЗВОД КАРАКТЕРИСТИКИ : rotatable целосна Агол дизајн за брза и лесна инсталација Низок напон мониторинг функција има анти-бела светлина функција Ниска потрошувачка на микропроцесори, долго standb Digital температурна компензација технологија Испрати извештај за статусот да биде домаќин на редовна основа.КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ : pyroelectric инфрацрвени сензори технологија, чувствителен да theidentification на топлина промени, интелигентни уреди со покажувач на humanmovenent.ПАРАМЕТАР КАРАКТЕРИСТИКИ : Откривање на далечина : 8 метри,Откривање агол : повеќе од 90 степени.СИЛЕН И СТАБИЛЕН БЕЗЖИЧЕН ОПСЕГ : доволно силна за да ги покрие сите вратата и прозорецот во вашиот дом.На магнетен сензор за врата автоматски ќе се активира на примачот кога се одвоени, па кога на врата или прозорец ќе се отвори приемникот ќе прстен нагоре.Тоа може да се широко се користат во дом, продавница, канцеларија, станови, апартмани, вили, итн.Smart Инфрацрвениот Детектор на Безжични Инфраред Сензор Интелигентни Врски Use Measure motion2.Лесна инсталација на ѕид или било која површина од навртки или tape3. Батерија тип : x CR2032 1pcs4.Режим на струја : 26u A аларм струја : 120m A-130m A5. На животниот век на батеријата : 2500 предизвикувачи (1 активирањето 7 пати на ден, 2 предизвикувачи 3 пати на ден) време на Мирување : 1 year6. Чувствителни растојание : 4-6 meters7. Агол на гледање : 110 degrees8. Оперативен температура : 0 ° C ~ 40 ° C (32 ° F ~ 104 ° F)Оперативни влажност : 20% до 85%температура на Чување : 0 ° C ~ 60 ° C (32 ° F ~ 140 ° F)Производ големина : 43 * 32 * 32 MMColor кутија големина : 85 * 95 * 50 MMProduct нето тежина : 32g Product бруто тежина : 42g Packing листата : Детектор * 1 Упатство * 1 Note : производот се бара употреба на поддршка на портата.Тоа не може да се користи сам.Инфрацрвениот детектор детектира еднаш на секои 2-5 минути (заштеда на енергија функција).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката