• Новак
Мојот Бои Cardstock - Класичен Cardstock Хартија - Заврши Колекторот е 6x6 Пакет - 35 Боја на Листови Вклучени + 4 Избрани Шарени Листови

Мојот Бои Cardstock - Класичен Cardstock Хартија - Заврши Колекторот е 6x6 Пакет - 35 Боја на Листови Вклучени

DEN 646.80
Производот е достапен

Достапност

Овој производ содржи сите 35 боите на Мојот Бои Cardstock Класичен Cardstock; 80 lb. (216 gsm).Класичен Cardstock има мазна завршница, совршен за секој тип на papercrafting.Ќе добиете 1 секој (вкупно 35 листови) на 6x6 cardstock во бои се прикажани во главниот листата на фотографијата.Ова е со висок квалитет cardstock направени од богородица целулоза, што резултира со долги влакна труд кој резултати и намалувања лесно додека отпор на напукнување или расцепен.Овој труд се огради чисто и без напор, што го прави омилен меѓу papercrafters.Мојот Бои Cardstock е core обоена, што резултира со мазна, во согласност боја во текот на секој лист-користејќи само соја бои кои се безбедни за животната средина.Додека ние правиме максимални напори за да се заштити секој лист од дефекти, понекогаш аглите на хартија можат да имаат благо се наведнува или rabbiting.За да се поправи, малку потиснат засегнати страни со misting на вода и ставете ја на листови под тешки книга или други рамни, измерен објектот додека не се исуши.Малку dampening хартија овозможува влакна, да се релаксираат додека тежината се притиска на хартија станот.ПРЕМИЕРОТ Членови добиваат БЕСПЛАТЕН превозот на оваа точка!Сите други добијат БЕСПЛАТЕН превозот со минимум ред!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката