• Новак
Cmm Сонда Совет за CMM Машина Алатки, Керамички матични М4 Тема 5mm Дијаметар Рубин Топката 50mm Должина A-5003-0235 (M4D5L50)

Cmm Сонда Совет за CMM Машина Алатки, Керамички матични М4 Тема 5mm Дијаметар Рубин Топката 50mm Должина A-5003-0235

DEN 1512.00
Производот е достапен

Достапност

Рубин дава долг живот без носење на површина од абразивни материјали.За топката дијаметар поголем од 3 мм, и должина над 30 мм,керамички произлегува понуда вкочанетост да се спореди со челик, но се значително полесни од волфрам карбид.Керамички произлегоа styli, исто така може да понуди дополнителни несреќа заштита на вашиот сонда како матични ќе се загрози во судир.Директно styli се дизајнирани за да се испита едноставни функции каде што е директна, обременето контакт со мери површината е можно.Тема месо тело М4 перо Ø5mm(0.1916") ruby топката, керамички чекор, Должина 50 mm(1.9685").

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката