• Новак
MindWatch Mindfulness Потсетник погоден за носене за Фокус-Повторување - да се Подобри Вашите Ментални Перформанси & Благосостојба со Добра Навика Потсетници за да Останат Ф?

MindWatch Mindfulness Потсетник погоден за носене за Фокус-Повторување - да се Подобри Вашите Ментални Перформанси

DEN 1198.80
Производот е достапен

Достапност

ФОКУС-ПОВТОРУВАЊЕ = 'преземање на акција во редовни интервали за да се оствари посакуваната промена на однесувањето'.Тоа добив замени со нешто друго, нешто повеќе важно, и тогаш нешто друго и повторно, и пред долго мислев да се вежба беше во задниот дел на вашиот ум, и со него отиде вашата мотивација и ентузијазам премногу.Во фокус-повторување да се создаде чувства како мотивација, ние ги користиме 'визуализација и афирмација бидејќи ова е како нашиот ум продавници и процеси информации.Мајстор на вашиот ум и да ги конвертирате вашите знаења и добри намери во активности и навики.Цел вашиот Mind Watch ТУКА и СЕГА и да направи животот подобрување youve е на чекање за.Mind Watch не почне да вибрира во текот на денот, да ве потсетам да се фокусира на нешто што, кога ќе завршиш со повторување подобрува вашиот живот!Тоа е како некој тресење на вашиот зглоб на секои сега и тогаш да ве потсетам да се направи нешто, или да не се направи нешто, или дека нешто, или седат директно, или само да се релаксираат!. ✅ДОБРЕДОЈДОВТЕ MINDFULNESS ВО ВАШИОТ ЖИВОТ - света 1 mindfulness потсетник види ви помага да ги ценат малите нешта во вашиот живот, за ослободување на стресот, развивање на трпение и да добиете повеќе задоволство од секој момент.Mindfulness s сè за добросостојбата!. ✅ПОДОБРУВАЊЕ на БЛАГОСОСТОЈБАТА - Наоѓање на нови работи да се биде благодарен за е научно докажано да го промените вашиот мозок, и како ништо друго, кога ќе завршиш со повторување ефекти се усложнуваат — Совршени за мешање со твоите mindfulness пракса. ✅ПОСТИГНУВАЊЕ на ЦЕЛИТЕ, се ФОРМИРААТ НАВИКИ, да СТАНЕ ЧОВЕК СЕКОГАШ ЗНАЕВ дека би МОЖЕЛЕ да СТАНАТ - Mind Watch решава проблемот нашите човечкиот мозок има не се во можност да ги одржуваме нашите цели и добри намери во нашата свест доволно долго за нас лесно да се остане мотивиран за да се постигне нив или да ги конвертирате во навики.Работи со АДХД - одговара возрасни и деца 6+.Решението е да се задржи на "чувство" ќе ја имале кога сте се одлучи за да започнете фитнес рутински, во предниот дел на вашиот ум, со цел да се задржи сте мотивирани да бидете доволно долго за да формираат навика.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката